Serdecznie zapraszamy na spotkanie inaugurujące akcję „Przekaż 1% dla Płocka”. Spotkanie odbędzie się 12 stycznia 2010 r. o godzinie 10.00 w Sali Centrum ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi przy Misjonarskiej 22.

Na spotkanie zaprosiliśmy płockie organizacje pozarządowe posiadające status OPP, przedstawicieli Urzędu Skarbowego i Pełnomocnika Wojewody ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.

Naszą intencją jest, by płocczanie, w poczuciu odpowiedzialności za swoje miasto, wypełniając zeznania podatkowe pozostawili pieniądze w Płocku. Ciężko jest konkurować z dużymi, ogólnopolskimi stowarzyszeniami i fundacjami, które wraz z początkiem roku rozpoczynają wielkie kampanie reklamowe poświęcone tej formie wsparcia. Wbrew pozorom również, wpływy z takiej formy darowizny potrafią oscylować wokół wielkich kwot. Stąd nasza akcja – „Przekaż 1% dla Płocka”.

Obecnie w Płocku pracuje ponad 40 organizacji, które posiadają status organizacji pożytku publicznego. By ułatwić płocczanom wybór, a jednocześnie wzmocnić patriotyzm lokalny, na stronie Fundacji uruchomimy bazę płockich NGO ze statusem OPP. Listę organizacji ułożymy w porządku alfabetycznym, tak, by nikogo nie faworyzować. To płocczanie zadecydują komu przekazać swoje pieniądze.

Wybór organizacji ułatwić ma specjalna ankieta, o wypełnienie której poprosiliśmy płockie organizacje. Na stronie Fundacji podatnicy znajdą więc informacje o finansach organizacji, o tym, na co zostały wydane wpływy z 1 % w 2009 roku, i jak zamierza spożytkować tegoroczne wpływy.

Podczas spotkania wątpliwości dotyczące sposobu przekazywania „1%” wyjaśnią przedstawiciele Urzędu Skarbowego w Płocku . Andrzej Rybus – Tołłoczko, Pełnomocnik Wojewody Mazowieckiego ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi opowie, jak promują się organizacje na Mazowszu.

Program:

Program spotkania
„Przekaż 1 % dla Płocka”

1 10.00. 10.10. powitanie – Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka”
2 10.10. 10.20. Jak to robią na Mazowszu? – Andrzej Rybus – Tołłoczko – Pełnomocnik Wojewody Mazowieckiego ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi
3
10.20.
10.30.
Jak przekazać 1 % podatku? Małgorzata Kuczyńska i Agnieszka Stachowicz – Urząd Skarbowy w Płocku
4
10.30.
10.40
Nasza propozycja – Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka”

5 10.40. 11.00. dyskusja

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

jeden + jeden =

Post comment