Stowarzyszenie Teatr Per Se zaprasza na kolejne już czytanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Teatralnego.

Projekt DKT- czyli Dyskusyjny Klub Teatralny to propozycja Stowarzyszenia Teatr Per Se. W ramach programu aktorzy płockiej sceny teatralnej czytają dramaty współczesnych autorów, a potem widzowie dyskutują o tekście i o problemach, jakich utwór dotykał. Spośród wszystkich dramatów- a organizatorzy zaplanowali sześć spotkań- uczestnicy wybiorą ich zdaniem najlepszy i on jesienią wystawiony zostanie na deskach Teatru Dramatycznego w Płocku.

W wyborze utworów do czytania pomagają nam przyjaciele, reżyserzy i znawcy współczesnej literatury- mówi koordynator projektu, aktor i prezes zarządu Stowarzyszenia Teatr Per Se Mariusz Pogonowski. Za nami już dwa czytania- dramatu Jerzego Łukosza „ Dwa ognie” i sztuki Bohdana Urbankowskiego „Druga połowa owcy”. Najbliższe w poniedziałek 19 marca. Miłośnicy teatru spotkają się o 19.00 w sali zwanej Piekiełkiem. Tym razem posłuchają i przedyskutują sztukę Rafała Matusza „ Pralnia”. Na czytanie do Płocka przyjedzie także autor – mówi Pogonowski.

Jak zachęcić płocczan do wizyty w teatrze? Powiedzieć, że po raz pierwszy mogą zdecydować, co chcieliby na płockiej scenie obejrzeć- mówi Pogonowski. Każdy głos się liczy i możesz być jedną z tych osób, która podejmie decyzję- dodaje.

Pozostaje więc tylko zaprosić…

Stowarzyszenie Teatr Per Se na projekt pod nazwą „DKT- Dyskusyjny Klub Teatralny” w ramach II edycji konkursu grantowego otrzymało ze środków Fundacji „ Fundusz Grantowy dla Płocka” 10 tys. zł.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 + 7 =

Post comment