Założeniem projektu PSYCHODRAMA I TERAPIA ŚPIEWEM. WARSZTATY DLA MŁODZIEŻY było zorganizowanie bezpłatnych warsztatów teatralnych i wokalnych połączonych z psychoterapią – psychodrama i terapia poprzez śpiewanie. Do projektu zaproszonych zostało 28 młodych mieszkańców Płocka (14 uczestników psychodramy i 14 uczestników terapii przez śpiewanie). Zajęcia polegały na wykształceniu wśród młodych ludzi umiejętności teatralnych i wokalnych. Podczas warsztatów prowadzone były m.in. zajęcia z emisji głosu i dykcji, które pozwoliły uczestnikom wypracować w sobie wrażliwość na piękno języka ojczystego. Uczestnicy mogli nauczyć się także, jak doskonalić mimikę, ekspresję oraz rozwijać świadomość swojego ciała, ale przede wszystkim odkrywać swoje role w grupie, poprawić umiejętności społeczne i komunikację werbalną oraz emocjonalną. Forma psychodramy pozwala na dotarcie do wielu treści niedostępnych wcześniej świadomości oraz wyzwolić energię w oczyszczającym procesie poznawania siebie.

Projekt zwieńczył występ przed szeroką publicznością zatytułowany „Wieczór chwały”.  Warsztaty i spektakl odbyły się  w siedzibie Stowarzyszenia Petroklezja przy ul. Jachowicza 4, w Płocku.

Pomysłodawcą i realizatorem projektu „Psychodrama i terapia śpiewem. Warsztaty dla młodzieży” jest Stowarzyszenie Petroklezja. Projekt współfinansowany ze środków Funduszu Grantowego dla Płocka w ramach IX edycji konkursu grantowego.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 × dwa =

Post comment