Otrzymali zupełnie bezpłatnie nauczyciele płockich szkół podstawowych i przedszkoli w ramach projektu „Poznaję moje miasto”. Projekt realizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Archiwum Państwowego w Płocku. Pieniądze na pomoce szkolne pochodzą z darowizn PKN ORLEN S.A., Basell Orlen Polyolefins sp. z o.o. oraz grantu Levi Strauss Foundation.

Dzieciaki się ucieszą, one naprawdę lubią zajęcia poświęcone Płockowi- mówili nauczyciele obecni na spotkaniu poświęconym promocji projektu, jakie odbyło się wczoraj w siedzibie Stowarzyszenia i Archiwum. Każdy z Was otrzymał dziś zeszyt ze scenariuszami lekcji poświęconych naszemu miastu, dla uczniów karty pracy i puzzle z herbem Płocka, które będziecie mogli wykorzystać także w przyszłości- mówiła Agnieszka Wojciechowska, prezes Stowarzyszenia. To są tylko nasze propozycje, wskazówki, jak możecie Państwo wykorzystać te materiały w swojej pracy z dziećmi- mówiła pedagogom Maria Kuźniewska, autorka scenariuszy zajęć i kart pracy. Dzieci poprzez rebusy, łamigłówki, kolorowanki i krzyżówki dowiedzą się, z jakich zabytków słynie Płock, jakie są jego symbole, co warto zwiedzić, ale też, jacy sławni ludzie tu się urodzili. Materiały dydaktyczne były konsultowane i otrzymały pozytywną opinię Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Płocku.

W ramach projektu Stowarzyszenie zaprosiło także wszystkie dzieci w wieku 6-9 lat do udziału w konkursie plastycznym „Płock moich marzeń – miasto w przyszłości”. Prace w formacie A4, wykonane w dowolnej technice, można składać w siedzibie Stowarzyszenia do końca października. Rozstrzygniecie konkursu zaplanowane jest na połowę listopada, najlepsi otrzymają atrakcyjne nagrody.

Projekt „Poznaję moje miasto” Stowarzyszenie Przyjaciół Archiwum Państwowego w Płocku realizuje w ramach VI edycji konkursu grantowego Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka” finansowanego z darowizn
PKN ORLEN S.A., Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz grantu Levi Strauss Foundation.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

15 − 8 =

Post comment