A wszystko w ramach projektu „ Poznaję moje miasto” realizowanego dzięki dofinansowaniu Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka” przez Stowarzyszenie Przyjaciół Archiwum Państwowego w Płocku.

Beneficjent VI edycji konkursu grantowego założył, iż w tej edycji postara się zaszczepić w najmłodszych uczniach zainteresowanie miastem, w którym żyją, a nauczycielom klas I -III da narzędzie do prowadzenia lekcji poświęconych Płockowi i jego historii. Z darowizn PKN ORLEN S.A., Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz Levi Strauss Foundation na realizację projektu przekazaliśmy 13 490 zł.

Dzieci najlepiej uczą się przez zabawę, więc dla nich Stowarzyszenie zaplanowało druk zeszytów edukacyjnych z ćwiczeniami, które pozwolą poznać najciekawsze zabytki w Płocku, znane osoby czy fragmenty historii miasta, jak i nabyć lub doskonalić umiejętności pisania, czytania i kojarzenia faktów, a także puzzle z herbem Płocka. Pudełka z puzzlami już są- mówi Agnieszka Wojciechowska, prezes Stowarzyszenia. Na ostatnie konsultacje metodyczne czekają natomiast zeszyty dla dzieci, ale też zeszyt ze scenariuszami przykładowych lekcji, który otrzymają nauczyciele. Ich też Stowarzyszenie zaprosi na specjalne spotkanie poświęcone prezentacji materiałów dydaktycznych, które odbędzie się na przełomie września i października. Dodatkowo, podczas spotkania, Stowarzyszenie ogłosi konkurs plastyczny, w którym będzie chciało zaprosić dzieci do snucia wizji na temat Płocka przyszłości.

Projekt skierowany jest do wszystkich płockich uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych, w sumie ponad 3,7 tys. dzieci. Materiały edukacyjne, jakie opracowało Stowarzyszenie w ramach projektu, mają również bardzo uniwersalny charakter. Puzzle i zeszyty ze scenariuszami lekcji będą mogły służyć szkołom przez kilka najbliższych lat, otrzymają je bowiem bezpłatnie. Jedynie zeszyty edukacyjne dla dzieci będą jednorazowe.

VI edycję konkursu grantowego Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” sfinansowała z darowizn
PKN ORLEN S.A., Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz Levi Strauss Foundation.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 × 4 =

Post comment