Już kolejny raz w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Technicznych w
Płocku odbyły się rozgrywki II Edycji Płockiej Międzyszkolnej Ligi Młodzików w Badmintona.

17 marca 2009 r. w V rundzie wzięła udział rekordowa liczba uczestników w 6 kategoriach – 76 (ogólna liczba to 109 dzieci zarejestrowanych) z 9 szkół podstawowych, które rozegrały 107 zaciętych meczy.

Organizator – Uczniowski Klub Sportowy „70”- zadowolony z coraz większego zainteresowania tą dyscypliną, liczy na wyłonienie najlepszych płockich zawodników, którzy zasilą klasę sportową o profilu badmintona w Gimnazjum nr 12 w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Zespole Szkół Technicznych w Płocku.

Liga włączona jest do punktacji Płockiego Szkolnego Związku Sportowego.

* *

Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” oraz Urząd Miasta Płocka docenił inicjatywę organizatorów, przekazując dotację na organizację zawodów i nagrody dla zawodników oraz szkół, które reprezentują.

* Grupa „Skrzaty” A1 (chłopcy klasy 1-2). *Dominacja Dominika Eski z SP3. Dominik w finale pokonał Kacpra Maciejewskiego (SP15) 11:8, 11:3, Kacper w drodze do finału pokonał swego szkolnego kolegę Piotra Filińskiego (SP15) 11:4, 4:11, 11:5.

* Grupa „Skrzaty” A2 (dziewczęta klasy 1-2). *Zdecydowana faworytka Natalia Bartkowska (SP3) wygrała z Anną Pytlas z (SP12) 11:2, 11:4 oraz z Zosią Jasińską (SP21), która z kolei pokonała Kingę Katańską (SP15) 13:10, 11:4 uplasowała się na trzecim miejscu.

* Grupa „Dzieci” B1 (chłopcy klasy 3-4). *Rozdający karty w tej grupie Paweł Wujcik (SP1) w meczu o pierwsze miejsce pokonał rewelację „Rycerza Wiosny” Konrada Jaskułę (SP12) 11:4, 11:4. Trzeci był Szymon Gapiński (SP11), pokonał on Mateusza Szypulskiego (SP1) 11:2, 11:7.

* Grupa „Dzieci” B2 (dziewczęta klasy 3-4).* Kasia Kozłowska – liderka grupy (SP11) w finale pokonała Dominikę Janicką (SP15) 11:9, 11:5. Sylwia Ziemińska (SP11) wynikiem 11:2, 11:2 z Natalią Markuszewską (SP11) uplasowała się na 3 miejscu.

* Grupa „Młodzik” C1 (chłopcy klasy 5-6).* W tej grupie zdecydowanie rozkręcił się Arek Gołębiewski (SP3), wygrał finał 11:5, 11:3 pokonując Patryka Marcinkowskiego (SP17). Mecz o 3 to walka Piotra Zasimowicza z Filipem Radgowskim (obaj SP12). Wygrał Piotr 11:6, 12:10.

* Grupa „Młodzik” C2 (dziewczęta klasy 5-6).* W grupie tej Paulina Kozłowska czołowa reprezentantka Kadry Mazowsza Młodzików (SP11) w finale pokonała Annę Wiercińską (SP12) 11:0, 11:1. Dużym zaskoczeniem w tej grupie była trzecia pozycja Katarzyny Pawłowskiej (SP Nowa Góra) w pokonanym polu pozostawiła Małgorzatę Kobę (SP12). Wynik 11:7, 11:6

W punktacji szkół piątą rundę wygrała a właściwie wygrały trzy szkoły,ponieważ wszystkie trzy uzyskały równą sumę punktów za rundę.
Niemożliwe ale prawdziwe – mówią organizatorzy.

Punktacja generalna szkół po 5 rundach:

Miejsce 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Szkoła SP SP SP SP SP SP SP SP SP SP
Nr 15 12 11 1 3 17 21 22 6
Miejscowość Płock Płock Płock Płock Płock Nowa Góra Płock Płock Płock Płock
Suma 3890 3870 2490 1700 1240 840 330 110 80 60
*Zapraszamy dzieci szkół podstawowych do udziału w zawodach.*

*Runda VI*

*16.04.2009; (czwartek) – ZST 70 Płock – początek gier o godz. 9:00*

Uwaga: Ze względu na duże zainteresowanie Ligą zgłoszenia do gier na 6 rundę należy przesłać do dnia 10 kwietnia (piątek) 2009 do godz. 12:00, na adres e-mail: badminton.plock@gmail.com lub na faks (0-24) 364-27-31 na oryginalnych drukach, po tym terminie zgłoszenia nie będą uwzględnianie.

**

*Finał*

*20.05.2009; (środa) – ZST 70 Płock.*

Zgłoszenia do gier na Finał należy przesłać do dnia 15 maja (piątek) 2009 do godz. 12:00, na adres e-mail: badminton.plock@gmail.com lub na faks (0-24) 364-27-31 na oryginalnych drukach, po tym terminie zgłoszenia nie będą uwzględnianie.

Zapraszamy na stronę www.badmintonplock.republika.pl umieszczone są wszelkie
informacje nt turnieju.

Andrzej Rosiak

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

cztery × pięć =

Post comment