Powoli rusza rekrutacja do projektów finansowanych w ramach konkursu „Wakacje 2014 w Płocku na wesoło”. Sześciu beneficjentów konkursu zaplanowało atrakcje dla ponad 2 tysięcy dzieci. Szczegóły projektów przedstawiamy poniżej.

Przypominamy, iż za rekrutację do każdego z projektów odpowiada organizator.

PLOT/ Towarzystwo Przyjaciół Miejskiego Ogrodu Zoologicznego; ” Wakacje z Płocką LOT w płockim ZOO” – 90 dzieci ( 7-10 lat)
termin: I turnus: 14 – 18 lipca 2014 r.; II turnus: 21 – 25 lipca 2014 r.; III turnus: 28 lipca – 1 sierpnia 2014 r.
forma: półkolonie w godzinach 8.00- 15.00
Rekrutacja: 23 maja na stronie PLOT pojawią się dokumenty rekrutacyjne. Dokumenty dostępne będą także w biurze PLOT. Wypełnione karty przyjmowane będą od 26 maja od godz. 8.00 do wyczerpania miejsc. Udział w półkoloniach będzie częściowo płatny. (więcej o rekrutacji do projektu PLOT)
kontakt: ul. Stary Rynek 8, tel. 24 364 99 90, biuro@turystykaplock.eu; www.turystykaplock.eu
Projekt zakłada organizację trzech turnusów półkolonii w płockim ogrodzie zoologicznym. Dzieci poznają tajniki opieki nad niektórymi gatunkami zwierząt mieszkających w zoo, samodzielnie przygotują też dla nich posiłki. Dodatkowe atrakcje to przejażdżka Ciuchcią Tumską, zwiedzanie płockich muzeów, wycieczka do zabawowni i na basen.

Płockie Stowarzyszenie Pływackie – SWIM PŁOCK; Wakacje w wodzie – 60 dzieci (7-12 lat)
termin: 01.08.-31.08. 2014 r.
forma: cykliczne zajęcia w godzinach popołudniowych od poniedziałku do soboty
Rekrutacja: rozpocznie się 10 i potrwa do 20 lipca. Prowadzona będzie poprzez stronę internetową, plakaty i ogłoszenia w prasie. Zgłoszenia przyjmowane będą za pomocą poczty elektronicznej, decydować będzie kolejność zgłoszeń.
kontakt: ul. Kolegialna 33 m. 1; 608 377 052; dariusz.solak@swim-plock.pl www.swim-plock.pl
Projekt skierowany jest do dzieci, które wakacje chcą spędzić aktywnie, na pływalni. Przez cały sierpień, trzy razy w tygodniu, będą mogły uczestniczyć w godzinnych lekcjach pływania, które zakończą uroczyste zawody.

Towarzystwo Przyjaciół Płocka/ Szkoła Podstawowa Nr 15 ; ODKRYWAMY ŚWIAT NA NOWO I JEST KOLOROWO- dzieci od 5 lat wzwyż, bez ograniczeń
termin: 1-31 lipca 2014 r.
forma: otwarte, cykliczne zajęcia ( więcej o projekcie)
Rekrutacja: udział w zajęciach będą mogły wziąć wszystkie chętne dzieci, ich terminy zostaną podane na plakatach.
kontakt: ul. Stary Rynek 27; tel. 24 364 24 00; towarzystwopp2012@gmail.com; www.tpp.plocman.pl
Projekt skierowany jest do lewobrzeżnej części Płocka. Przez cały lipiec, w obrębie Szkoły Podstawowej Nr 15 w Górach, odbywać się będą otwarte zajęcia plastyczne, taneczne i sportowe. Udział w nich mogą wziąć wszystkie chętne dzieci.

Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Książki i Bibliotek/ Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego w Płocku; TYLKO ATRAKCJE W BIBLIOWAKACJE! b/o , dzieci w wieku od 5 lat wzwyż
termin: 28 czerwca- 29 sierpnia 2014 r.
forma: zajęcia otwarte, pikniki na świeżym powietrzu (kalendarz imprez)
Rekrutacja: udział w zajęciach będą mogły wziąć wszystkie chętne dzieci.
kontakt: ul. Kościuszki 6; tel. 24/262-86-17; stowarzyszenie@bibl.plock.pl; www.bibl.plock.pl
Projekt zakłada organizację otwartych zajęć z książką we wszystkich filiach Książnicy Płockiej, a także pikników literackich na terenie miasta. Pikniki będą okazją do spotkań z autorami literatury dziecięcej, ale urozmaicone będą także warsztatami tworzenia koszyków z ekowikliny, czy zajęciami sportowymi. Wszystkie spotkania będą miały charakter otwarty, udział w nich mogą wziąć wszystkie zainteresowane dzieci. Pierwszy piknik już 28 czerwca na Ciechomickiej 68 . Pozostałe terminy zamieszczone zostaną na stronie internetowej Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Sportu Młodzieżowego Wisła Płock/ MOPS; Wakacje piłkarskie z Wisłą Płock, liczba dzieci: 60 (10-11 lat)
termin: 30 czerwca- 4 lipca 2014 r.
forma: połkolonie 9.00- 15.00 ( więcej o projekcie)
Rekrutacja: za przeprowadzenie rekrutacji odpowiedzialny będzie partner- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej ( rekrutacja spośród rodziny objetych opieką MOPS)
kontakt: ul. Łukasiewicza 34, tel. 24 367 65 46; dorota.wunderlich@wisla.plock.pl; www.ssm.wisla.plock.pl
Projekt zakłada organizację półkolonii z piłką nożną na terenie stadionu Wisły Płock. Dzieci zostaną podzielone na grupy, które reprezentować będą różne kraje. Wezmą udział w zajęciach ogólnorozwojowych, na koniec rozegrają turniej.

Chorągiew Mazowiecka ZHP Hufiec ZHP Płock ; Półkolonia letnia „Na wakacjach-aktywnie i wesoło” , liczba dzieci: 48 (6-13 lat)
termin: 7 lipca- 18 lipca 2014 r.
forma: półkolonie od 8.00 do 16.00
Rekrutacja: rozpocznie się 14 czerwca, informacje zamieszczone będą na plakatach. O przyjęciu do projektu decydować będzie kolejność zgłoszeń. Udział w projekcie bedzie częściowo płatny.
Kontakt: ul. Krótka 3 a; tel. 24 262 33 96; biuro@plock.zhp.pl; www.plock.zhp.pl
W ramach półkolonii harcerze zaproszą dzieci na zajęcia sportowe i plastyczne, zorganizują rajdy i wycieczki. Przypomną też stare gry podwórkowe i swoich uczestników zabiorą na pływalnię lub kąpielisko Sobótka. Ostatni dzień to rajd i tajemniczo brzmiący „dzień dobrych uczynków”.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 − jeden =

Post comment