Dobiegły końca przygotowania chórzystów płockiego chóru Pueri Cantores Plocenses. Już w czwartek w płockiej Katedrze wspólnie z Ukraińskim Narodowym Chórem Akademickim Dumka oraz Orkiestrą Filharmonii Narodowej wykonają Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Koncert w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu Płockie Dni Muzyki Chóralnej rozpocznie się w czwartek, 7 maja , o godzinie 19.00.

W przygotowaniach chórzystów pomogła Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka”. W III edycji konkursu grantowego na przygotowania wokalne przyznaliśmy grant w wysokości 8 500 zł. Sesje wokalne , które poprowadzili nauczyciele akademiccy, między innymi z Poznania, rozpoczęły się już w marcu. Warsztaty odbywały się w dniach wolnych od zajęć szkolnych, także w podziale na grupy głosowe. Dzięki nim podwyższyliśmy jakość wykonania, poszerzyliśmy też nasz repertuar- podkreśla prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Katedralnego Chóru Chłopięcego Pueri Cantores Plocenses Anna Bramska. Ogółem w pięciu sesjach zajęciowych wzięło udział ponad 180 osób.

Efektów zajęć posłuchać będzie można podczas czwartkowego koncertu, który będzie niewątpliwą atrakcją dla płockich melomanów. Koncert będzie archiwizowany, ale płytę otrzymają tylko występujący w Katedrze artyści.

Stowarzyszenie Przyjaciół Katedralnego Chóru Chłopięcego Pueri Cantores Plocenses w III edycji konkursu grantowego Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka” na projekt MOZART DLA PŁOCKA otrzymał dofinansowanie w wysokości 8 500 zł. z przeznaczeniem na organizację korepetycji wokalnych dla chórzystów .

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

18 − dziesięć =

Post comment