W tym roku organizację rozgrywek dofinansowała Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka”. Za pieniądze z grantu przyznanego przez Fundację, organizator rozgrywek , czyli Uczniowski Klub Sportowy „70” , mógł zakupić między innymi nagrody dla uczestników, zapewnić profesjonalne sędziowanie oraz opiekę medyczną podczas rozgrywek.

Finał Ligi zgromadził w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Płocku nie tylko zawodników, ale również ich rodziców i kibiców. Każdej z rozgrywek towarzyszyły duże emocje. Wszystko stało się jasne około południa, kiedy zakończono już ostatnie mecze i sędziowie podsumowali punkty z wszystkich siedmiu rund.

W klasyfikacji szkół pierwsze miejsce obroniła Szkoła Podstawowa Nr 15, która była również laureatem I edycji Ligi. Na drugim miejscu , z minimalną stratą, uplasowała się Szkoła Podstawowa Nr 12, trzecie miejsce przypadło SP Nr 11. W klasyfikacji indywidualnej , w grupie Skrzaty , pierwsze miejsca przypadły uczniom Szkoły Podstawowej Nr 3 – wśród chłopców bezkonkurencyjny był Dominik Eska , w grupie dziewcząt wygrała Natalia Bartkowska. Wśród chłopców z klas 3 – 4 , z duża różnicą punktową , wygrał Paweł Wujcik ze Szkoły Podstawowej Nr 1, uczennica SP Nr 11 Katarzyna Kozłowska była najlepsza wśród swoich rówieśniczek. W najstarszej grupie wiekowej, wśród uczniów z klas 5 – 6 wygrali : Arkadiusz Gołębiewski z SP Nr 3 oraz Paulina Kozłowska z SP Nr 11.

Ogółem w rozgrywkach brało udział 120 zawodników z 10 szkół podstawowych z Płocka i Nowej Góry.

Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” wsparła Uczniowski Klub Sportowy „70” w III edycji konkursu grantowego kwotą 6100 zł. Pieniądze przyznaliśmy m.in. na zakup nagród dla uczestników, zakup sprzętu sportowego, opiekę medyczną i sędziowską podczas zawodów.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 × 2 =

Post comment