Po raz drugi już płocka Liga Obrony Kraju korzysta z grantu Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka” by propagować wśród płockiej młodzieży bezpieczne strzelectwo sportowe. W poprzedniej edycji konkursu grantowego LOK zapraszała na strzeleckie wakacje, tym razem zajęcia prowadzi w ciągu roku szkolnego.

W projekcie udział biorą uczniowie płockich szkół ponadgimnazjalnych. Średnio, w zajęciach uczestniczy od 20 do 30 osób- mówi Jacek Pajda koordynator projektu z ramienia LOK. Pierwsze zajęcia na strzelnicy zorganizowano pod koniec kwietnia, do wakacji odbyło się 9 sesji strzeleckich. Po wakacjach młodzież znów wróciła na strzelnicę i co wtorek trenuje. O ile wiosną ćwiczyła strzelanie z karabinu sportowego w postawie leżącej, teraz uczy się strzelania pneumatycznego w postawie stojącej. Projekt zakończą zawody finałowe, które odbędą się na strzelnicy LOK przy ul. Norbertańskiej w sobotę, 9 listopada. W ubiegłorocznych zawodach udział wzięło 45 osób. Wzorem zeszłego roku, i w tym dla najlepszych strzelców przewidziano nagrody.

Projekt realizowany jest w ramach VI edycji konkursu grantowego dzięki dofinansowaniu PKN ORLEN S.A., Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz Levi Strauss Foundation.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 + 2 =

Post comment