Na kolejne spotkanie poświęcone profilaktyce raka piersi zapraszają już w najbliższy czwartek płockie Amazonki. Spotkanie odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury i będzie otwarte dla wszystkich chętnych- mówi Danuta Cybulska szefowa Płockiego Stowarzyszenia „Amazonki”.

W programie zaplanowałyśmy wykład lekarza onkologa i panel dyskusyjny, naukę samobadania piersi na fantomie dydaktycznym, same też opowiemy o naszych historiach i o tym, jak walczyłyśmy z tą chorobą – dodaje Cybulska. Wszystkie panie otrzymają także materiały informacyjne i niespodzianki.

Spotkanie jest częścią projektu „Nie bój się raka- poznaj go”, jaki w ramach V edycji konkursu grantowego dofinansowała Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka”. „Amazonki” zaplanowały w nim organizację dwóch otwartych spotkań dla mieszkanek Płocka oraz warsztaty dla swoich członkiń, podczas których pod okiem psychologa oswajały się z lękiem przed wznowieniem choroby. Pierwsze spotkanie odbyło się 8 marca, w Dzień Kobiet i zgromadziło w MDK-u pełną salę. Kolejne zaplanowano na 18 października, aby odbyło się w Miesiącu Profilaktyki Raka Piersi.

Co roku na tę chorobę umiera około 5 tysięcy Polek. Ta przerażająca statystyka mogłaby być mniejsza, gdyby kobiety się częściej badały i reagowały na pierwsze symptomy choroby- pisały „Amazonki” w uzasadnieniu wniosku złożonego w V edycji konkursu Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka. Przyznając im grant wierzymy, iż takie działania pozwolą tę liczbę zmniejszyć.

Spotkanie w Młodzieżowym Domu Kultury, ul Tumska 9 A, odbędzie się w czwartek 18 października i rozpocznie się o godz. 16.00.

Płockie Stowarzyszenie „Amazonki” na realizację projektu „Nie bój się raka- poznaj go” w ramach V edycji konkursu grantowego otrzymały 8 786 zł. Budżet konkursu stanowią darowizny Fundatorów: PKN ORLEN S.A. i Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o oraz Darczyńcy V edycji Levi Strauss Foundation.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

pięć + 16 =

Post comment