W ramach III edycji Funduszu Grantowego dla Płocka rusza projekt Płockiego Towarzystwa Szachowego ”W świecie szachów” – szkółka szachowa dla najmłodszych. Projekt obejmuje grupę 20 dzieci w wieku od 7 do 11 lat .

Zajęcia ruszają 22 września. W ciągu 13 tygodni każde dziecko nauczy się podstawowych zasad gry w szachy, poznając przy tym wiele zabaw i gier umysłowych rozwijających oprócz pamięci i koncentracji również aktywność twórczą dziecka.
Zajęcia odbywać się będą w grupach 4 osobowych (2 godziny w tygodniu) we wtorki, środy lub czwartki w godzinach między 15.00 a 19.00 w klubie przy ulicy 3 Maja 18.

Udział w szkółce jest bezpłatny! Są jeszcze wolne miejsca!

Zapisy oraz dodatkowe informacje pod numerem telefonu 697 113 315 ,
mail: ptsz@wp.pl

„Jako pomysłodawca i koordynator szkółki szachowej chciałbym zwrócić się szczególnie do rodziców zainteresowanych dzieci podkreślając fakt, iż szachy odgrywają istotna rolę w nabywaniu i kształtowaniu umiejętności wykorzystywanych przez człowieka w ciągu całego życia.
Szachy w sposób bardzo pozytywny wpływają na rozwój dziecka, uczą dyscypliny, logiczno – wyobrażeniowego myślenia, szacunku dla reguł, pobudzają aktywność twórczą, rozwijają pamięć i uwagę, uczą pozytywnych sfer osobowości (obiektywizm, tolerancja), konsekwencji i wytrwałości w działaniu. To narzędzie stymulujące rozwój intelektualny i emocjonalny dziecka. Wprowadzenie nauki gry w szachy w młodszym wieku szkolnym wpływa wszechstronnie na rozwój ucznia.
Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci do ”świata szachów ” i udziału w naszej szkółce!

Krystian Jędryczka
Prezes Płockiego Towarzystwa Szachowego ”

Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” w III edycji konkursu grantowego przekazała Płockiemu Towarzystwu Szachowemu grant w wysokości 6 500 zł. Pieniądze przyznaliśmy na realizację projektu „W świecie szachów” szkółka szachowa dla najmłodszych. Nauka zasad i gry w szachy dla dzieci ze szkół podstawowych jako metoda dydaktyczna wpływająca na wszechstronny rozwój ucznia”. Dzięki dofinansowaniu Fundacji PTS opłaci honorarium prowadzącego zajęcia.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

jeden × 5 =

Post comment