Aleksander Gadomski odbiera symboliczny czek z rąk Zbigniewa Burżackiego, przedstawiciela PKN ORLEN S.A. w Radzie Fundacji podczas uroczystości rozstrzygnięcia VI edycji konkursu grantowego

To tytuł projektu, jaki w ramach VI edycji konkursu grantowego Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka” finansowanego ze środków PKN ORLEN S.A., Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz Levi Strauss Foundation realizuje płocki oddział Stowarzyszenia Dzieci Wojny. I zgodnie z założeniami projektu, już jutro członkowie Stowarzyszenia zabiorą płocką młodzież na wycieczkę do Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.

Stowarzyszenie Dzieci Wojny to organizacja, która powstała w Polsce w latach 70-tych. Stworzyli i tworzą ją ludzie, którym II Wojna Światowa zabrała dzieciństwo. W Płocku za cel stawia sobie także propagowanie pamięci o tamtych dniach, szczególnie wśród młodzieży. Na koncie ma organizację wystawy Dzieci wojny – ptaki zranione i sympozjum Stres wojenny i jego skutki w Małachowiance, wystawę Obozy koncentracyjne i sympozjum Gdy w sercu ojczyzna i miłość do ludzi, na które zaprosili uczniów Zespołu Szkół Centrum Edukacji. Teraz sięgnęli po grant Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka” i w ramach projektu zapraszają uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno- Kupieckich na wycieczkę do Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Wyjazd już jutro, pojedzie 25 uczniów. Wspólny wyjazd to nie tylko oglądanie ekspozycji- mówi Aleksander Gadomski, prezes płockiego oddziału Dzieci Wojny- to także okazja do podzielenia się z tym młodym pokoleniem naszymi wspomnieniami z tego okresu. To taka żywa lekcja historii- dodaje Gadomski.

Projekt realizowany jest w ramach VI edycji konkursu grantowego dzięki dofinansowaniu PKN ORLEN S.A., Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz Levi Strauss Foundation.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + dwa =

Post comment