Podopieczni Stowarzyszenia „Kolory Życia” uśmiechnięci i szczęśliwi wrócili z obozu nad Soliną!

Było pięknie, cudownie i wspaniale! – mówi Hanna Makówka prezes Stowarzyszenia. Podopieczni Stowarzyszenia razem z Rodzicami i wolontariuszami wypoczywali przez dwa tygodnie w ośrodku w Polańczyku nad Jeziorem Solińskim. Do Płocka wrócili w ubiegłym tygodniu ( 06.08.08) i już teraz planują zorganizowanie specjalnej konferencji prasowej, na której chcą podzielić się swoimi przeżyciami.

A jest o czym opowiadać- mówi Hanna Makówka. Na obozie pod okiem wolontariuszy trzydziestoosobowa grupa niepełnosprawnych zmagała się z własnymi słabościami i ograniczeniami. Teraz nie straszne im kajaki, rowery wodne, łódki i kutry. Nie straszne też szczyty Bieszczad, które pokonywali wozami traperskim. Przez cały czas nad przebiegiem turnusu czuwał psychoterapeuta, który w chwilach zwątpienia uczył jak walczyć ze stresem i brakiem wiary we własne możliwości. Część osób wyjechała także na wycieczki do Lwowa i na Węgry, gdzie mogła skorzystać z uroków basenów termalnych.Obóz był także znakomitą szkołą dla dziewięciu wolontariuszy. W trudnych warunkach uczyli się, jak profesjonalnie opiekować się osobą z różnymi dysfunkcjami, i ruchowymi, i umysłowymi. Po wyczerpującym dniu zazwyczaj relaksowaliśmy się na wieczorkach integracyjnych, odbywały się jednak także warsztaty dla matek, które przyjechały z niepełnosprawnymi dziećmi- mówi Hanna Makówka.

Uczestnicy obozu teraz chcą zorganizować specjalną konferencję prasową. Doświadczenie już mają. Nad Soliną zorganizowali taką z udziałem władz gminy. O ich pobycie powstał także reportaż w rzeszowskim oddziale Radia Dla Ciebie. W sumie to nie dało się nas nie zauważyć- śmieje się Hanna Makówka. Razem było nas bowiem 49 osób w wieku od 8 do 45 lat!

Projekt „Wobec niepełnosprawności – większa szansa” Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” wsparła kwotą 10 700 zł. Pieniądze Fundacja przyznała na opłacenie trenerów – lekarza psychiatry i psychologa, a także zorganizowanie dwutygodniowego obozu nad Soliną.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 × 3 =

Post comment