Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Płocku wspólnie z Książnicą Płocką zapraszają na otwarcie wystawy Ubu według Themersonów. Ilustracje i Wydawnictwa. Wystawa stanowi część projektu Razem aktywnie i z kulturą, jaki Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka finansuje w ramach VI edycji konkursu grantowego ze środków PKN ORLEN S.A. , Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz Levi Strauss Foundation.

Otwarcie wystawy w najbliższy piątek, 25 października w Książnicy Płockiej. Początek o godz. 13.00.

Wystawa przygotowana została we współpracy z Jasią Reichardt ze zbiorów archiwum Themersonów w Londynie oraz ze zbiorów prywatnych Małgorzaty Sady i Jana Gondowicza. Małgorzata Sady, która jest autorką scenariusza filmu dokumentalnego o Archiwum Themersonów w Londynie, przyjaźniła się z Themersonami i propaguje ich twórczość już od ponad 20 lat, weźmie także udział w wernisażu.

Projekt Razem aktywnie i z kulturą skierowany jest do wszystkich płocczan, ale za cel stawia sobie przede wszystkim przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i aktywizację poprzez udział w kulturze grup ze środowisk zagrożonych wykluczeniem. Swoje działania kieruje więc do dzieci i młodzieży, podopiecznych oddziałów psychiatrycznych, osób starszych i kobiet zagrożonych bezdomnością, pozbawionych wsparcia w wychowaniu dzieci. Dla nich zaplanowano warsztaty literackie i dziennikarskie, które przygotować mają do pełnego odbioru literatury i spotkań autorskich. I takie zorganizowano m.in. z Andrzejem Stasiukiem, Elżbietą Dzikowską czy Dorotą Wellman.

Projekt realizowany jest w ramach VI edycji konkursu grantowego dzięki dofinansowaniu PKN ORLEN S.A., Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz Levi Strauss Foundation.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

trzy × 4 =

Post comment