„Nie bój się raka- poznaj go” – to tytuł projektu Płockiego Stowarzyszenia „Amazonki” finansowanego przez Fundację „Fundusz Grantowy dla Płocka” w ramach V edycji konkursu grantowego. Pierwsza odsłona projektu już w tym tygodniu.

Amazonki zapraszają płocczanki na otwarte spotkanie poświęcone profilaktyce raka piersi 8 marca, w Dzień Kobiet, do Młodzieżowego Domu Kultury w Płocku.

Co roku na tę chorobę umiera około 5 tysięcy Polek. Ta przerażająca statystyka mogłaby być mniejsza, gdyby kobiety częściej się badały i reagowały na pierwsze symptomy choroby- mówi Danuta Cybulska prezes Stowarzyszenia. Dlatego też, podczas spotkania 8 marca, trzy członkinie Stowarzyszenia opowiedzą o swoich doświadczeniach z wygranej walki z rakiem piersi. Panie, które zdecydują się przyjść, posłuchać będą mogły także wykładu lekarza onkologa, zadać mu pytania, nauczyć się techniki samobadania piersi na specjalnym fantomie. Poza tym przygotowaliśmy także atrakcje, takie jak występ dzieci czy konkursy z nagrodami– mówi Danuta Cybulska.

Spotkanie w Młodzieżowym Domu Kultury rozpocznie się o godzinie 15.00. Wcześniej Amazonki będą spacerowały ulicą Tumską i zapraszały panie wręczając im ulotki oraz specjalnie na tę okazję wykonane papierowe kwiaty.

Projekt „Nie bój się raka – poznaj go” finansowany w ramach V edycji konkursu grantowego zakłada organizację dwóch otwartych spotkań profilaktycznych dla mieszkanek Płocka oraz warsztatów terapeutycznych dla członkiń Stowarzyszenia. Na realizację projektu Fundacja przyznała Płockiemu Stowarzyszeniu „Amazonki” grant w wysokości 8 786 zł. Pieniądze na realizację projektów realizowanych w ramach V edycji konkursu przekazali Fundatorzy: PKN ORLEN S.A., Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o oraz Darczyńca V edycji Levi Strauss Foundation.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

jeden × 4 =

Post comment