Pełne atrakcji półkolonie i zajęcia zapewniają beneficjenci konkursu grantowego Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka” ” Ferie- Zima 2013 w Płocku na wesoło”. Konkurs właśnie został rozstrzygnięty i rozpoczęła się rekrutacja do projektów.

Sześciu beneficjentów konkursu na organizację stacjonarnych ferii dla dzieci i młodzieży w Płocku otrzymało z rąk Fundatorów Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka” symboliczne czeki łącznej wartości blisko 60 000 zł. Tyle wyniósł bowiem budżet konkursu całkowicie sfinansowany z darowizn, jakie na rzecz Fundacji przekazali Fundatorzy: PKN ORLEN S.A. oraz Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. Zwycięzcom konkursu czeki wręczyli: Roman Siemiątkowski, Przewodniczący Rady Fundatorów Fundacji, Zastępca Prezydenta Miasta Płocka ds. Polityki Społecznej, Jerzy Nowaliński, członek Rady Fundatorów, Wiceprezes, Dyrektor ds. Produkcji w BOP oraz Zbigniew Burżacki, sekretarz Rady Fundacji z ramienia PKN ORLEN S.A.

W sumie z atrakcji zorganizowanych przez beneficjentów konkursu skorzysta w czasie ferii zimowych w Płocku ponad 1400 dzieci w różnym wieku. Zaplanowano też szeroki wachlarz zajęć: atrakcje sportowe, warsztaty plastyczne, muzyczne, taneczne, ferie z książką, kuchnią i chemią:). Dodatkowo, wszystkie zajęcia są dla dzieci całkowicie bezpłatne, a rekrutacja do projektów może ruszyć już dziś.
Lista beneficjentów, opis wniosków i kontakt w sprawie rekrutacji

Podczas dzisiejszego spotkania Fundatorzy Fundacji symbolicznym czekiem wartości 20 000 zł uhonorowali także najlepszy projekt, jaki wpłynął do Fundacji po szkoleniu zorganizowanym przez nas dla płockich społeczników. Szkolenie poprowadziła Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Uczestnicy, podczas kilku sesji weekendowych, uczyli się, jak pisać projekty, jak zdobywać dofinansowanie na swoją działalność, jak rozmawiać ze sponsorem czy zorganizować loterię, zbiórkę publiczną. Zajęcia były w całości bezpłatne, sfinansowane przez Fundację „Fundusz Grantowy dla Płocka”. Dodatkowo, najlepszy projekt, jaki powstanie w ramach szkolenia postanowiliśmy dofinansować kwotą 20 000 zł. Dziś czek na taką kwotę otrzymało Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Tańca „IMPRESJA”, które w maju zorganizuje „Dzień Lokalnych Inicjatyw Społecznych „Płockie Inspiracje”. Przyznając grant na realizację tego projektu doceniliśmy przede wszystkim umiejętność nawiązywania partnerstw oraz ideę, która w całości narodziła się podczas warsztatów.

Organizację szkolenia Fundacja sfinansowała z darowizn przekazanych przez PKN ORLEN S.A. oraz Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 × cztery =

Post comment