Ponad 1700 młodych płocczan będzie mogło spędzić wesoło tegoroczne wakacje w Płocku. Na organizację imprez środki finansowe w wysokości niemal 100 tys. zł. przekaże Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka”. Dziś uroczyście wręczono symboliczne czeki ośmiu organizacjom pozarządowym, których projekty uzyskały najlepszą ocenę konkursową.

Jak co roku, w drugiej połowie czerwca Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” rozstrzygaa konkurs na najciekawsze projekty dotyczące organizacji czasu wolnego dla dzieci pozostających w mieści w okresie wakacji. Większe niż w latach poprzednich zainteresowanie konkursem sprawiło, że władze Funduszu zdecydowały o zwiększeniu budżetu konkursu z planowanych 80 tysięcy zł.

W tym roku kwota środków przeznaczonych dotychczas przez Fundusz Grantowy dla Płocka, wyłącznie na projekty wakacyjne przekroczy pół miliona. Tym razem Fundacja wesprze cykliczne zajęcia, np. z zakresu astronomii, robotyki, jak też regularne półkolonie z programem kulturalnym, czy sportowym. W dotychczasowych sześciu edycjach konkursu wzięło udział blisko 9,5 tys. młodych płocczan.

Nabór dzieci do udziału w projektach będzie prowadzony przez wyłonione w konkursie organizacje i rozpocznie się w najbliższy piątek od godziny 12.00 (choć w niektórych przypadkach dopiero od poniedziałku – 25.06).

Dofinansowane projekty:

Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Książki i Bibliotek

<<Wakacje -„LUBIĘ TO”>>

Projekt skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 5-16 lat i składać się będzie z warsztatów magii, warsztatów programowania robotów oraz wakacyjnego dnia sportowego. Projekt zakończy się Nocnym Wehikułem Czasu – imprezą plenerową, z udziałem Kazimierza Szymeczko, autora książek o tematyce historycznej, m.in. serii „Zdarzyło się w Polsce” i „A to historia”, czyli dowcipnych opowiadań, w których prezentuje najważniejsze wydarzenia i postaci z dziejów Polski. Zajęcia odbywać się będą na terenie 12 filii oraz Działu Zbiorów Audiowizualnych i Biblioteka dla Dzieci oraz gmachu głównego i ogrodu Książnicy Płockiej.

WIĘCEJ INFORMACJI:

https://www.facebook.com/P%C5%82ockie-Stowarzyszenie-Przyjaci%C3%B3%C5%82-Ksi%C4%85%C5%BCki-i-Bibliotek-339513239780195/

www.ksiaznicaplocka.pl

KONTAKT I ZAPISY:

tel. 24 268 00 36

e-mail: metod@ksiaznicaplocka.pl

 

Fundacja Revita

Animacje na Starówce” 

Projekt obejmuje zabawy i animacje dla dzieci na Starym Rynku odbywające się przez 10 tygodni, jeden dzień w tygodniu, w godzinach popołudniowych. Każde spotkanie poświęcone będzie wybranej tematyce dotyczącej m.in. bezpieczeństwa nad wodą, bezpieczeństwa na drodze, udzielaniu pierwszej pomocy.

WIĘCEJ INFORMCJI:

www.facebook.com/fundacja.revita/

 

Stowarzyszenie Człowiek Kultura

„NoveLato w Płocku 2018”

Projekt przewiduje organizację półkolonii dla 135 dzieci w wieku 5-10 lat pozostających w czasie wakacji w Płocku, w formie 3 pięciodniowych turnusów, z których każdy odbędzie się w NoveKino Przedwiośnie. Pierwszy turnus rozpoczyna się 16 lipca. Program przewiduje, seanse filmowe, spektakl teatralny, zwiedzanie Płockiego ZOO i stadionu Kazimierza Górskiego, ponadto różnorodne warsztaty i wiele dobrej wspólnej zabawy przy grach terenowych i zabawach integracyjnych.

WIĘCEJ INFORMACJI:

www.czlowiekkultura.pl

https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Cz%C5%82owiek-Kultura-327613151007485/

KONTAKT I ZAPISY:

tel. 24 367 65 02, 24 367 65 00,

e-mail: czlowiekultura@czlowiekkultura.pl

 

Towarzystwo Wychowanków, Wychowawców i Przyjaciół Gimnazjum i Liceum im. Marsz. St. Małachowskiego w Płocku

Wakacje z gwiazdami”

Projekt zakłada organizację spotkań z astronomią. W jego ramach odbędą się zajęcia w obserwatorium astronomicznym Małachowianki. Będą to jednodniowe warsztaty prowadzone w godz. 16.00 – 23.30 dla grupy 10 uczniów. Warsztaty zostaną powtarzane przez 4 kolejne dni, a pierwsze odbędą się 21 sierpnia.

WIĘCEJ INFORMACJI:

www.towarzystwo.malachowianka.pl

www.malachowianka.pl

KONTAKT I ZAPISY:

tel. 24 366 36 00

e-mail: towarzystwo@malachowianka.pl

 

Płocka Akademia Rękodzieła

Ceramiczne lato”

Projekt to wakacyjny cykl warsztatów ceramicznych adresowany do dzieci i młodzieży chcących w twórczy i kreatywny sposób spędzić wolny czas. Uczestnicy będą mieli praktyczną możliwość poznania i doświadczenia jednej z najstarszych technik wypowiedzi artystycznej i rzemiosła, tworząc własne przedmioty i rzeźby ceramiczne. Wezmą też udział w wykładach dotyczących dziedzictwa rękodzieła artystycznego i estetyki codzienności w formie spotkania z etnografem w Muzeum Mazowieckim w Płocku. Podsumowaniem warsztatów będzie wystawa prac uczestników warsztatów i uroczysty wernisaż. Zajęciabęda odbywać się w okresie od 6 do 10 oraz od 17 do 22 sierpnia.

WIĘCEJ INFORMACJI:

https://www.facebook.com/stowarzyszenieplock/

KONTAKT I ZAPISY:

tel. 692 976 469

facebook.com/stowarzyszenieplock/

 

Stowarzyszenie Academia Economica

„Pokazy Academia Robotica”

Projekt obejmuje prezentacje z zakresu robotyki i sztucznej inteligencji dla dzieci i młodzieży. Spotkania będą miały charakter aktywnych prezentacji, na których uczestnicy, pod kierunkiem wykwalifikowanych instruktorów, uzyskają możliwość zapoznania się z budową, programowaniem i działaniem robotów ze specjalistycznych klocków LEGO® MINDSTORMS I LEGO® WEDO.

Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 5-16 lat.

WIĘCEJ INFORMACJI:

www.saeplock.pl

www.facebook.com/saeplock/

KONTAKT I ZAPISY:

tel. 608 820 668

biuro@saeplock.pl

 

Stowarzyszenie Master Kids Płock

Piłkarskie wakacje z Master Kids”

Projekt dotyczy piłkarskich półkolonii adresowanych do dzieci w wieku 7-12 lat, a zorganizowanych na jednym z płockich orlików. Program obejmie treningi piłki nożnej, jak również inne atrakcje takie jak park zabaw, kino, czy Zoo.

WIĘCEJ INFORMACJI:

facebook.com/masterkidsplock 

KONTAKT I ZAPISY:

tel: 608 319 150

facebook.com/masterkidsplock 

 

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Wisła Płock

Wakacyjne spotkania z piłką ręczną 2018”

Projekt obejmuje treningi piłki ręcznej oraz zajęcia sportowo-edukacyjne prowadzone pod okiem trenerów oraz zawodników Sekcji Piłki Ręcznej Wisła Płock S.A. Zajęcia będą odbywać się w dwa dni w tygodniu począwszy od 6 sierpnia, a aktywności fizycznej towarzyszyć będzie np. wspólne wyjście do kina.

WIĘCEJ INFORMACJI:

http://www.skfwislaplock.pl/

www.sprwislaplock.pl

KONTAKT I ZAPISY:

tel:  24 367 65 45

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

czternaście − dziesięć =

Post comment