W drugiej edycji konkursu grantowego Fundacja „ Fundusz Grantowy dla Płocka” przyznała 20 tysięcy złotych Parafialnemu Klubowi Sportowemu Imielnica na organizację dwóch obozów sportowych.

Pierwszy już za nami – mówi koordynator projektu i Prezes Klubu Marek Kolczyński. Zimą młodzi piłkarze byli na obozie w Lubeni . Oprócz zajęć sportowych zwiedzali okolice Rzeszowa i uczestniczyli w kilku programach profilaktycznych ukazujących skutki uzależnienia od alkoholu.

Teraz trwają przygotowania do drugiego obozu w Malborku. Na obóz dwudziestoosobowa grupa piłkarzy razem z opiekunami pojedzie 7 sierpnia.

Bardzo doceniamy udział finansowy Fundacji w organizacji obozów – mówi prezes Kolczyński. Nie mamy w Imielnicy bazy sportowej, którą moglibyśmy przyciągnąć do siebie młodzież i dzieci- dodaje. Obozy sportowe to w tym przypadku jedyna szansa na to by się zintegrować, by młodego człowieka zainteresować sportem.

Największe sukcesy klubu? Ostatnie trzy sezony w Mazowieckiej Lidze Juniorów Starszych- wymienia Kolczyński. Ale oprócz tego wygrana na Turnieju o Puchar Burmistrza Warszawy- Pragi Północ, II miejsce na Turnieju Świtalskiego, V miejsce na na XVII Ogólnopolskim Turnieju Juniorów Starszych im. Stanisława Tymowicza, X miejsce na VII Międzynarodowym Turnieju Miast w Piłce Nożnej Juniorów im. Konrada Kamińskiego w Toruniu.

Na realizację projektu „ W trosce o przyszłość płockiej piłki młodzieżowej” Parafialnemu Klubowi Sportowemu Imielnica w II edycji konkursu grantowego Fundacja „ Fundusz Grantowy dla Płocka” przyznała 20 000 zł.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 × trzy =

Post comment