Blisko 76 tys. zł przeznaczy w tym roku Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” na zapewnienie najmłodszym płocczanom atrakcji podczas tegorocznych wakacji. Pieniądze na organizację IV już edycji konkursu „Wakacje 2015 w Płocku na wesoło” przekazał PKN ORLEN S.A. oraz Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o.

W tym roku granty przyznaliśmy sześciu beneficjentom, którzy w okresie wakacji zorganizują otwarte zajęcia sportowe i kulturalne, ale także zaproszą dzieci na półkolonie i warsztaty. Nabór do projektów rusza już w czerwcu, wszelkie informacje związane z rekrutacją zamieścimy na stronie Fundacji www.funduszgrantowy.plock.eu .

Tradycyjnie już, w ramach grantu przyznanego przez Fundację, na swoje półkolonie w ZOO zaprosi Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna. Półkolonie, ale na sportowo, z piłką ręczną i judo zorganizuje Jutrzenka Płock i MUKS 21. Sportowy charakter będą miały także otwarte, wakacyjne zajęcia z koszykówki prowadzone przez Zorganizowaną Grupę Basketu. Fundacja „Angielski Dzieciom” zaprosi na wakacyjne warsztaty teatralne z językiem angielskim, których finałem będzie przygotowane przez dzieci przedstawienie teatralne. Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Książki i Bibliotek zorganizuje natomiast pikniki literackie i zaprosi wszystkie chętne dzieci na spotkania animacyjne z książką organizowane we wszystkich placówkach partnera projektu- Książnicy Płockiej. W sumie, wszystkie propozycje finansowane w tym roku przez Fundację adresowane są do blisko 2 tysięcy dzieci i młodzieży z Płocka.

Konkurs „Wakacje w Płocku na wesoło” Fundacja zainicjowała w 2012 r. Jego celem jest stworzenie bezpiecznych i atrakcyjnych form stacjonarnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży, które spędzają ten czas w Płocku. W trzech edycjach konkursowych wsparliśmy realizację 17 projektów kwotą blisko 200 tys. zł. We wszystkich formach aktywności, jakie były realizowane przez naszych beneficjentów, wzięło udział ponad 5, 5 tys. dzieci. Konkurs finansujemy z darowizn PKN ORLEN i Basell Orlen Polyolefins.

Szczegółowe informacje na temat projektów oraz terminów rekrutacji: lista projektów

zdjęcie z archiwum UMP.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

dwa × jeden =

Post comment