Znamy już beneficjentów konkursu „Wakacje 2014 w Płocku na wesoło”. Dziś w południe symboliczne czeki beneficjentom konkursu wręczyli Fundatorzy Fundacji: Andrzej Nowakowski, Prezydent Miasta Płocka, Thomas Srnka, Prezes Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz Zbigniew Burżacki, kierownik działu Sponsoringu Społecznego i CSR w PKN ORLEN S.A.

Po raz trzeci już Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” rozstrzyga konkurs na organizację zajęć dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Wakacje w Płocku na wesoło”. W tej edycji postanowiliśmy przyznać 6 grantów łącznej wartości 67 530 zł. Nasi beneficjenci zorganizują półkolonie i otwarte zajęcia dla 2078 dzieci!

Tradycja „Wakacji na wesoło” sięga 2012 roku, kiedy to postanowiliśmy zaproponować płockim organizacjom pozarządowym konkurs tematyczny, na organizację dzieciom, które nie mogą wyjechać poza Płock, bezpiecznych i atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu w mieście. Inicjatywa spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, przede wszystkim dzieci, które chętnie brały udział w finansowanych przez nas zajęciach. Popularność niektórych projektów przerosła oczekiwania nawet ich organizatorów, a nasi Fundatorzy uznali, iż to, co dobre należy kontynuować. Konkurs „Wakacje w Płocku na wesoło” na stałe wpisał się więc w harmonogram działań Fundacji i w tym roku po raz trzeci już oferujemy kolejne formy wakacyjnej aktywności.

Zapraszamy na półkolonie organizowane przez Płocką Lokalną Organizację Turystyczną, płocki Hufiec ZHP i Stowarzyszenie Sportu Młodzieżowego Wisła Płock. Dwie organizacje: Towarzystwo Przyjaciół Płocka i Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Książki i Bibliotek zaproszą wszystkich chętnych na otwarte zajęcia, pikniki i warsztaty, a Płockie Stowarzyszenie Pływackie- SWIM PŁOCK na cykliczne, sierpniowe lekcje pływania. Rekrutacja do projektów rusza już w tym miesiącu, wszystkie informacje z tym związane dostępne będą na stronach internetowych organizatorów.

Przypominamy, iż duży nacisk w organizacji zajęć przykładamy do bezpieczeństwa małych uczestników. Każdy beneficjent obowiązkowo też musi zgłosić wypoczynek w kuratorium. Przede wszystkim jednak musi zadbać, by dzieci w wakacje w mieście się nie nudziły.

W ramach dwóch poprzednich edycji konkursu „Wakacje w Płocku na wesoło” nasi beneficjenci zrealizowali 11 projektów, w których udział wzięło blisko 3,5 tys. dzieci.

Realizację wszystkich edycji konkursu „Wakacje w Płocku na wesoło”

w całości finansujemy ze środków

PKN ORLEN S.A. oraz Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

jeden × dwa =

Post comment