Projekt w ramach konkursu Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka” „Wakacje w Płocku na wesoło” realizuje FUNDACJA NA HORYZONCIE. Latający Kufer zapewni dzieciom spędzającym wakacje w mieście zajęcia plastyczne i sportowe, a także liczne wycieczki. I uwaga! Na zainteresowanych czekają jeszcze wolne miejsca! Zapisy w Klubie Profilaktyki Środowiskowej przy Parafii Św. Wojciecha lub pod numerem telefonu 784 371 665. Zgłaszać się mogą dzieci w wieku od 6 do 16 roku życia.

Zajęcia w Latającym Kufrze ruszają 6 sierpnia. Odbywać się będą trzy dni w tygodniu. W poniedziałki i wtorki w godzinach 12.00- 16.00 zaplanowano zajęcia artystyczne, w środy w godzinach 8-16 różnego rodzaju wycieczki. W sumie, dla dzieci zorganizowane zostaną 192 godziny zajęć z zakresu edukacji ekologicznej, kulturalnej, turystyki, krajoznawstwa, rekreacji i sportu. I kolejna ważna wiadomość- wszystkie atrakcje będą bezpłatne!

FUNDACJA NA HORYZONIE to jeden z beneficjentów konkursu „Wakacje w Płocku na wesoło”. W jego ramach Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” przyznała 6 grantów na organizację wypoczynku letniego dzieciom i młodzieży spędzającym ten czas w domu. Dwa projekty już zostały zrealizowane. AZS PWSZ Jutrzenka Płock zaprosił na tygodniowe wakacje z piłką ręczną, Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna na dwutygodniowe półkolonie w ZOO. Parafialny Klub Sportowy „Benedykt” dzieciom z Radziwia organizuje zajęcia nauki jazdy konno oraz hipoterapię. W sierpniu, obok FUNDACJI NA HORYZONIE, swoje projekty zrealizują także Stowarzyszenie Pomocna Dłoń przy Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym, które zaprosi dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności na dwutygodniowe półkolonie oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Tańca IMPRESJA, które zamknie wakacje warsztatami tanecznymi. Budżet konkursu „Wakacje w Płocku na wesoło” to 59 965 zł. Pieniądze pochodzą z darowizn Fundatorów: PKN ORLEN S.A. oraz Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

15 − czternaście =

Post comment