Warsztaty i obóz przetrwania nad Soliną dla osób niepełnosprawnych i wolontariuszy za pieniądze Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka” organizuje Stowarzyszenie „Kolory Życia”.

Stowarzyszenie „ Kolory Życia” na realizację projektu „Wobec niepełnosprawności – większa szansa” w drugiej edycji konkursu grantowego otrzymało dofinansowanie w kwocie 10 700 zł. Pieniądze Fundacja przyznała na opłacenie trenerów- lekarza psychiatry i psychologa, a także zorganizowanie dwutygodniowego obozu nad Soliną.

Wszystkie działania przebiegają zgodnie z założonym wcześniej harmonogramem- mówi Hanna Makówka prezes Stowarzyszenia. Teraz jesteśmy w trakcie warsztatów, na których wolontariusze i rodzice naszych podopiecznych uczą się jak ustrzec się marazmu i nadopiekuńczości, a także jak rozmawiać i przejść przez okres dojrzewania z osobą niepełnosprawną- dodaje prezes Makówka. Wkrótce odbędą się kolejne spotkania poświęcone między innymi nauce udzielenia pierwszej pomocy w przypadku epilepsji.

Uwieńczeniem projektu finansowanego między innymi ze środków Fundacji „ Fundusz Grantowy dla Płocka” będzie dwutygodniowy obóz nad Soliną. Na obóz ponad 60 osób pojedzie 22 lipca ( niepełnosprawni, członkowie ich rodzin i wolontariusze). To będzie taka „ szkoła przetrwania”- mówi Makówka. Program zajęć, w których wezmą udział wszyscy uczestnicy obozu niezależnie od stopnia niepełnosprawności właśnie powstaje. Pod roboczą nazwą „ Dla nas nie ma nic niemożliwego” pod okiem psychologa tworzą go wolontariusze.

Projekt „Wobec niepełnosprawności – większa szansa” Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” wsparła kwotą 10 700 zł.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

dwadzieścia + 12 =

Post comment