Wydarzenie „Dreamnight at the ZOO w Płocku jest częścią międzynarodowej kampanii „Dreamnight at the ZOO”, zainicjowanej w 1996 roku przez Ogród Zoologiczny w Rotterdamie. Bierze w nim udział prawie 300 ogrodów zoologicznych na całym świecie https://www.dreamnightatthezoo.nl/. Żadne inne wydarzenie w Płocku dla dzieci chorych i niepełnosprawnych nie ma tak szerokiego zasięgu międzynarodowego. „Dreamnight at the Zoo” to największa impreza dla dzieci z dysfunkcjami, organizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku przy współpracy z Ogrodem Zoologicznym corocznie przez ostatnie 14 lat.

Celem imprezy jest pokazanie dzieciom Ogrodu Zoologicznego o nietypowej godzinie – wieczorem. Dzieci mogą obserwować zachowania zwierząt przygotowujących się do snu, zaglądać na zaplecze, karmić i dotykać zwierzęta. W tym dniu chore i niepełnosprawne dzieci są traktowane w Ogrodzie, jak VIP-y, a biorąc udział w nietypowej wizycie w ZOO, przeżywają wyjątkową przygodę. Dodatkowe elementy imprezy to występy na scenie, pokazy, konkursy, jedzenie. Wydarzenie ma na celu integrację i edukację.

Realizatorem projektu „Dreamnight at the ZOO” – Wieczór marzeń w ZOO 2019 w Płocku jest Towarzystwo Przyjaciół Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku. Projekt jest współfinansowany ze środków Funduszu Grantowego dla Płocka w ramach IX edycji konkursu grantowego.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

16 − 6 =

Post comment