Ponad 70 witraży oraz zdjęcia oglądać można na wystawie w holu Urzędu Miasta Płocka. Wystawa to ostatni element projektu „Pracownia witrażu jako metoda w profilaktyce zachowań agresywnych wśród dzieci i młodzieży” , jaki w ramach III edycji konkursu grantowego realizuje „Fundacja Familiaris. Inicjatywy Edukacyjne”.
Fundacja otrzymała grant w wysokości 7 620 zł z przeznaczeniem na zakup niezbędnych materiałów i honorarium instruktora, który zajęcia zorganizuje i poprowadzi. Zajęcia miały objąć większość płockich świetlic środowiskowych.
Realizacja projektu rozpoczęła się jeszcze przed wakacjami – mówi Alicja Wieczorkiewicz- Wiśniewska, która prowadziła zajęcia z dziećmi. Na wystawie, którą oglądać można do 15 grudnia, prezentujemy w sumie ponad 70 prac wykonanych dwiema technikami – naklejania szkła za pomocą silikonu oraz obrabiania szkła taśmą miedzianą i łączenia za pomocą cyny. Prace są bardzo różne, ale pokazują autentyczny trud dzieci. Są więc i te dopieszczone, i te wykonane z pośpiechem- dodaje Alicja Wieczorkiewicz- Wiśniewska.
Wystawa w holu Urzędu Miasta Płocka, przed wejściem na aulę, otwarta została 8 grudnia 2009 r. Czynna będzie przez tydzień, do 15 grudnia.
Projekt Pracownia witrażu jako metoda w profilaktyce zachowań agresywnych wśród dzieci i młodzieży to debiut Fundacji „Familiaris. Inicjatywy edukacyjne” w Płocku. Zakładał organizację zajęć z techniki tworzenia witraży w płockich świetlicach środowiskowych. Zajęcia miały przede wszystkim pokazać dzieciom i młodzieży, w jaki sposób twórczo spędzić czas, ale również poprzez naukę zachowań pozytywnych niwelować agresję. Realizację projektu Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” wsparła kwotą 7 620 zł.