W płockich świetlicach środowiskowych ruszają zajęcia z techniki witrażu.

Zajęcia organizuje Alicja Wieczorkiewicz – Wiśniewska prezes Fundacji „Familiaris. Inicjatywy edukacyjne”. Fundacja w III edycji konkursu grantowego Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka” otrzymała grant w wysokości 7 620 zł. z przeznaczeniem na zakup niezbędnych materiałów i honorarium instruktora, który zajęcia zorganizuje i poprowadzi.

Na pierwszy ogień poszła świetlica przy Parafii Św. Benedykta. W zajęciach uczestniczyło 5 osób, uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej i pierwszych gimnazjum. Efekty zajęć mnie zachwyciły- mówi Alicja Wieczorkiewicz – Wiśniewska. Młodzież z ogromnym zaangażowaniem włączyła się w tworzenie witraży, w sumie powstało kilkanaście prac. Każdy z uczestników warsztatów wykonał po 2-3 prace. Chociaż jedną bowiem chciał zatrzymać na pamiątkę, reszta zostanie zaprezentowana na specjalnej wystawie podsumowującej projekt. Wystawę Fundacja zaplanowała na koniec roku. Na niej również pokazane zostaną prace pozostałych płockich świetlic, jakie zostaną objęte projektem. A kolejną placówką, gdzie młodzież będzie mogła spróbować swoich sił w technice tworzenia witraży, będzie świetlica przy ulicy Kościuszki.

Projekt Pracownia witrażu jako metoda w profilaktyce zachowań agresywnych wśród dzieci i młodzieży to debiut Fundacji „Familiaris. Inicjatywy edukacyjne” w Płocku. Zakłada organizację zajęć z techniki tworzenia witraży w 10 płockich świetlicach środowiskowych. Ma przede wszystkim pokazać młodzieży w jaki sposób twórczo spędzić czas, ale również poprzez naukę zachowań pozytywnych niwelować agresję.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

18 + dziesięć =

Post comment