Świetlica w Noclegowni dla Kobiet z Dziećmi była strzałem w 10-kę!- mówi Grażyna Cieślik prezes Zarządu Rejonowego w Płocku Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej . Fundacja „ Fundusz Grantowy dla Płocka” pomogła już w I edycji konkursu grantowego w zakupie regałów i telewizora do świetlicy, teraz na doposażenie sali w II edycji konkursu przyznała 7200 zł.

Pieniądze w tej edycji konkursu PKPS otrzymał na zakup mebli, artykułów papierniczych i zorganizowanie terapii. Większość rzeczy już kupiliśmy, a terapia prowadzona jest na bieżąco- mówi Grażyna Cieślik. Terapeuci prowadzą zajęcia z dziećmi i matkami. Zajęcia poświęcone są głównie budowaniu wzajemnych realacji, rozminowywaniu agresji, ale też matki przyglądają i uczą się, jak z dzieckiem odrobić lekcje, zmotywować do nauki, jak zainteresować książką czy zorganizować zabawę. Zajęcia bowiem dopasowane są do wieku. Dla najmłodszych mieszkańców noclegownia organizuje głównie zajęcia plastyczne, ale też matki czytają im książki i wspólnie oglądają bajki. Starsze dzieci w świetlicy odrabiają lekcje, w miarę potrzeb spotykają się na indywidualnych terapiach z pedagogiem czy psychologiem.

Świetlica powstała na przełomie roku, pracę rozpoczęła w styczniu. Obecnie korzysta z niej pietnaścioro dzieci- czyli wszyscy młodzi mieszkańcy noclegowni. Teraz przeżywać będzie gorący okres, zbliżają się bowiem wakacje.

W II edycji konkursu grantowego na projekt „ Świetlica terapeutyczno- edukacyjna miejscem uaktywniania dzieci i młodzieży przebywających z matkami w noclegowni” Fundacja „ Fundusz Grantowy dla Płocka” przyznała 7200 zł. Projekt realizuje Polski Komitet Pomocy Społecznej, Zarząd Rejonowy w Płocku.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

13 + dwa =

Post comment