Przygotowania do konkursów Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka„ wsparła kwotą 10,5 tysiąca złotych.

Festiwal w Moskwie odbywał się na przełomie kwietnia i maja. Do stolicy Rosji pojechała młodsza grupa chórzystów- chłopcy w wieku od 8 do 15 lat. Występowali w jednych z najlepszych sal Moskwy i trema ich nie zjadła- mówi z dumą prowadzący chór Wiktor Bramski.

Chłopcy z programem w języku rosyjskim wystąpili na prestiżowym X Moskiewskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym Dzieci i Młodzieży „ Dźwięczy Moskwa”. Pueri Cantores Plocenses wsród ponad stu chórów z całego świata był jedynem chórem z Polski. Brali też udział w dwóch zmaganiach konkursowych, na których zajęli II miejsca. I to jedne z naszych największych sukcesów- mówi Wiktor Bramski. Tym bardziej, że inne chóry złożone były tylko z uczniów szkół muzycznych, bądź też specjalnych szkół chóralnych.

Oprócz konkursów i Festiwalu w programie wizyty- oczywiście poza codziennym koncertowaniem- znalazł się też czas na zwiedzanie Moskwy. Chłopcy zobaczyli największe zabytki miasta, podziwiali Kreml, ale też odwiedzili cyrk czy teatr dla dzieci.

Fundacja „ Fundusz Grantowy dla Płocka” projekt pod nazwą „Teraz na wschód-konfrontacje 2008” realizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Katedralnego Chłopięcego Chóru Pueri Cantores Plocenses wsparła kwotą 10,5 tysiąca złotych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

jedenaście + dwa =

Post comment