Pierwszy raz wracałyśmy z aż tyloma nagrodami- śmieje się Katarzyna Sylwestrzak, prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Tańca IMPRESJA, jednego z benefincjentów V edycji konkursu grantowego Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka”. Dziewczęta otrzymały grant w wysokości 4000 zł. Pieniądze przeznaczyliśmy na dofinansowanie wyjazdu na Mistrzostwa Polski.

XV Mistrzostwa Polski Cheerleaders odbyły się w miniony weekend w podsłupskich Jezierzycach. Startowało w nich ponad 50 zespołów z całej Polski. Dziewczęta tańczyły w trzech kategoriach wiekowych i w trzech dywizjach: Cheerleaders Dance – taniec z elementami obowiązkowymi, Cheerleaders Pom Dance – czyli taneczny show oraz Cheer- nowy styl znany z amerykańskich filmów stanowiący połączenie tańca z elementami akrobatycznymi.

Wywalczyłyśmy złoto, srebro i brąz jako formacje i duety- dodaje Sylwestrzak. Najlepiej zaprezentowały się dziewczęta z formacji Impuls ( 14-15 lat), które wytańczyły złoto jako zespół, a dwa duety zdobyły złoto i srebro! Jako jedyne startowały też w kategorii Pom Dance. Pozostałe cheerleaderki walczyły w dywizji Dance. Najmłodsze, z zespołu Impreska (10-12 lat), wywalczyły brąz jako zespół i duet. Najstarsze, z zespołu Impact, stanęły na podium na drugim miejscu, ale duet zdobył już złoto. Tu, oprócz dyplomów i pucharów, dziewczęta zdobyły kwalifikację na Mistrzostwa Europy. Do Włoch reprezentować Płock i Polskę pojadą w czerwcu.

Fundacja wsparła wyjazd dziewcząt na Mistrzostwa Polski przekazując pieniądze na pokrycie kosztów wyjazdu, wyżywienia i noclegu oraz zakup pomponów. I jak widać, pompony bardzo się przydały- uśmiecha się Katarzyna Sylwestrzak!

Pieniądze na realizację projektów realizowanych w ramach V edycji konkursu przekazali Fundatorzy: PKN ORLEN S.A., Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o oraz Darczyńca V edycji Levi Strauss Foundation.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 × 2 =

Post comment