Grę w ramach VI edycji konkursu grantowego Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka” w najbliższą sobotę, 28 września, zorganizuje Fundacja Na Horyzoncie. Punkt startowy zaplanowano na Podolszycach, w parku przy Kościele Św. Wojciecha. Zapisywać się można już od godziny 9.30, gra rozpocznie się o 10.00.

Czego się dowiemy przez zabawę? Na pewno poznamy odległą i współczesną historię rodzinnego miasta, jego rolę w historii Polski, sławne i znaczące historycznie postacie wywodzące się lub rezydujące w Płocku, a także to, co dotyczy aktualnego wizerunku Płocka i jego przyczyn. A więc: kiedy, i w jakich okolicznościach powstały zakłady rafineryjne, kto projektował osiedla mieszkaniowe, jakie było ich przeznaczenie, jacy ludzie wywarli największy wpływ na aktualny wygląd miasta. Uczestnicy będą musieli wykazać się nie tylko w konkurencjach sportowych, ale także w bardzo krótkim czasie przeistaczać się z postaci historycznych, rycerzy, książąt w inżynierów z Petrobudowy czy pracowników kombinatu.

Więcej informacji o grze na stronie internetowej Fundacji Na Horyzoncie www.nahoryzoncie.pl lub pod numerem telefonu 784 128 122.

Projekt realizowany jest w ramach VI edycji konkursu grantowego dzięki dofinansowaniu PKN ORLEN S.A., Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz Levi Strauss Foundation.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

cztery + 11 =

Post comment