Już w najbliższą środę, 16 października, w Kościele św. Stanisława Kostki, podopieczni Oratorium św. Dominika Savio zaprezentują wieczór poetycko- muzyczny „Wyrusz… – poza czas”. Program koncertu został przygotowany przez uczestników warsztatów teatralnych organizowanych przez Oratorium w ramach projektu „Trzy kolumny- radość, geniusz, pasja”.

Projekt otrzymał dofinansowanie Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka” w VI edycji konkursu grantowego finansowanego z darowizn PKN ORLEN S.A., Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz Levi Strauss Foundation.

W ramach projektu Oratorium zaprosiło dzieci i młodzież na zorganizowane zajęcia, które pokazać mają, jak twórczo i interesująco można spędzić wolny czas. W czerwcu zorganizowało Turnieje Dzikich Drużyn, które zgromadziły aż 115 zawodników. Przed wakacjami także, zaprosiło na maraton czytelniczy i konkurs wiedzy o założycielu zakonu salezjanów- księdzu Janie Bosko. Wzięło w nim udział 117 osób. Warsztaty teatralne i break dance ruszyły natomiast w maju. Na zajęciach tanecznych swoje umiejętności szlifuje 20 – osobowa grupa dzieci i młodzieży, na warsztaty teatralne przychodzi natomiast 60 osób. Za młodymi aktorami już pierwsze przedstawienie, spektakl o życiu św. Jana Bosko, który obejrzało ponad 500 osób. Teraz kolejne przedstawienie, na które zapraszamy już w najbliższą środę.

Wieczór poetycko – muzyczny w płockiej Stanisławówce rozpocznie się o godz. 19.00.

Projekt realizowany jest w ramach VI edycji konkursu grantowego dzięki dofinansowaniu PKN ORLEN S.A., Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz Levi Strauss Foundation.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + dziewięć =

Post comment