Występ chórzystów Vox Singers z Seniorami odbędzie się w ramach projektu Na polską nutę – śpiew łączy pokolenia, którego pomysłodawcą i realizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru Vox Singers, finansowanego przez Fundusz Grantowy dla Płocka w ramach IX edycji konkursu grantoweg.

Projekt został przygotowany z myślą o seniorach (60+) z Płocka w celu zapobiegania ich wykluczeniu społecznemu i kulturalnemu. W efekcie warsztatów emisji głosu i wspólnych prób, zostały zaplanowane  dwa koncerty z chórem Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki „Vox Singers”.

Każdy z chórów wykona podczas koncertów utwory ze swojego repertuaru. Jednak głównym elementem koncertów będą piosenki, które zostały wspólnie przygotowane przez oba składy.

Koncerty odbędą się 7 kwietnia 2019 roku w Kościele pw. Świętego Krzyża w Płocku po mszy o godz. 16:00 i w Płockiej Farze po mszy o godz. 18:00.

Będzie to pierwszy publiczny występ Seniorów, którzy wezmą udział w warsztatach w ramach w/w projektu i pierwszy, tego typu koncert.

Wstęp na koncerty jest otwarty.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

jedenaście + trzy =

Post comment