Po raz drugi już rozstrzygamy konkurs na organizację bezpiecznych i atrakcyjnych form wypoczynku dla dzieci i młodzieży spędzających wakacje w Płocku. Tym razem zapraszamy na półkolonie w zoo, z piłką ręczną, z harcerzami, warsztaty taneczne, zajęcia sportowe, zajęcia z książką i animacją kulturalną oraz nowość- warsztaty larpowe.

W sumie beneficjenci konkursu zorganizują wakacyjne zajęcia dla ponad 2,6 tys. dzieci i młodzieży.

Konkurs „Wakacje 2013 w Płocku na wesoło” Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” ogłosiła 22 kwietnia. Dzięki budżetowi zagwarantowanemu przez naszych Fundatorów: PKN ORLEN S.A. oraz Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o., płockie organizacje pozarządowe mogły starać się o maksymalne dofinansowanie w kwocie 15 000 zł. W ramach konkursu do biura Fundacji wpłynęło 10 wniosków, wszystkie też przeszły weryfikację formalną i zostały poddane ocenie Rady Programowej i Rady Fundacji. W wyborze najlepszych, pod uwagę braliśmy powszechność projektu i atrakcyjność zaproponowanych działań. Zdecydowaliśmy się przyznać dofinansowanie na realizację 6 wniosków i po raz drugi w tym roku, zwiększyliśmy planowany na konkurs budżet z 60 000 zł do blisko 72 tys. zł!

Wszystkie zajęcia realizowane przez beneficjentów konkursu będą oferowane dzieciom bezpłatnie. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych płocczan, przed podpisaniem umowy z Fundacją, organizator zgłasza projekt do Kuratorium Oświaty. Realizacja wszystkich projektów może ruszyć już 20 czerwca, zakończy się natomiast wraz z ostatnim dniem wakacji.

REKRUTACJĘ PROWADZĄ BENEFICJENCI KONKURSU!

Pełen opis projektów finansowanych przez Fundację i kontakt w sprawie rekrutacji do pobrania:

Lista beneficjentów konkursu i kontakt

1. Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna „Wakacje na wesoło w Płockim ZOO” – tel. 24 364 99 90 (półkolonie w terminie od 22 lipca do 9 sierpnia dla dzieci w wieku 7- 10 lat)

2. Parafialny Klub Sportowy Benedykt ” Wakacje w Płocku na wesoło- zajęcia sportowe, taneczne i nauka jazdy konnej” – kontakt przez Parafię św. Benedykta 24 262 33 53.

3. Fundacja Młody Płock „Warsztaty Teatralno- Larpowe dla Młodych Płocczan”- (warsztaty w terminie od 5 do 9 sierpnia dla młodzieży w wieku 16-19 lat), rekrutacja przez stronę internetową beneficjenta

4. AZS PWSZ Jutrzenka Płock ” Wakacje na wesoło z piłką ręczną 2013″ (półkolonie w terminie 8-12 lipca dla dzieci w wieku 9-12 lat) – tel. 24 367 31 00

5. Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Książki i Bibliotek „Kreatywnie Rozbrykani…”- 24 268 00 36 ( zajęcia we wszystkich filiach Książnicy Płockiej przez całe wakacje, zajęcia otwarte, bez konieczności zapisywania się)

6. Chorągiew Mazowiecka ZHP Hufiec ZHP w Płocku „Półkolonia letnia „Na Tropie” – 24 262 33 96 ( zajęcia w terminie od 29 lipca do 10 sierpnia dla dzieci w wieku od 6 do 16 lat).

GALERIA ZDJĘĆ

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12 + siedemnaście =

Post comment