Konferencja pt.: Zagraj z nami o przyszłość dzieci! Klub sportowy i organizacja pozarządowa, a rozwiązywanie problemów społecznych

18 kwietnia 2016 r. godz. 13:00 – 17.00
Orlen Arena, Plac Celebry Papieskiej 1, Płock.

Konferencja inicjuje debatę o społecznej odpowiedzialności klubów sportowych i biznesu, które dzięki współpracy z organizacjami pozarządowymi i samorządem, mogą mieć kluczowy wpływ na rozwiązywanie problemów społecznych, szczególnie najmłodszego pokolenia.

Ważnym aspektem w dyskusji jest rola edukacji przez sport, który może nie tylko przeciwdziałać otyłości i uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży, ale także pełnić funkcje socjalizacyjne i społeczne.

Szczególnie zapraszamy organizacje i samorządy zainteresowane poszerzeniem współpracy w obszarze zapobiegania wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży.

Podczas konferencji zaprezentujemy model wypracowany w projekcie „Szczypiorniak na podwórko”, dotyczący współpracy klubów sportowych i organizacji pozarządowych na rzecz rozwiązywania problemów społecznych. Podobne inicjatywy mogą być wdrażane na innym terenie lub w nieco innych warunkach środowiskowych. O tym, jak to robić, będą rozmawiać przedstawiciele m.in. znanych klubów sportowych, organizacji społecznych, samorządu i biznesu. W dyskusji wezmą udział także eksperci i praktycy zaangażowani w realizację projektu w Płocku.

Jak się zgłosić?

Program konferencji

Opis konferencji

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + siedemnaście =

Post comment