Zapraszamy na otwarte warsztaty bożonarodzeniowe, jakie w najbliższy weekend organizuje Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „Uhuru Culture”. Warsztaty są częścią projektu EkoSITO – twórczy recykling, jakie Stowarzyszenie realizuje w ramach VI edycji konkursu grantowego Fundacji “Fundusz Grantowy dla Płocka”. Finansowane są ze środków finansowych przekazanych Fundacji przez PKN ORLEN S.A., Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz Levi Strauss Foundation.

Co można wykonać na warsztatach? Choinki, gwiazdki, ozdoby świąteczne, kosze na prezenty. Z czego? Ze wszystkiego, co mogłoby już wylądować w koszu na śmieci. Bo założeniem projektu jest pokazanie płocczanom, jak można dać drugie życie przedmiotom powszechnie uważanym za śmieci. Posiłkując się stroną internetową Stowarzyszenia informujemy więc, iż w programie warsztatów znajdzie się: nauka wyplatania z gazet choinek, gwiazdek, wieńców oraz koszyków, ozdabianie farbami, brokatem i decoupage’m. Elastycznie będziemy przechodzić pomiędzy tematami warsztatów. Każdego dnia zaczynamy o godz. 12 i kończymy ok. godz. 16. Mile widziane dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy! Ekodesign to sztuka niezależna od wieku i co najważniejsze – można mieć dwie lewe ręce!

Wytworzone podczas warsztatów przedmioty będzie można zabrać bezpłatnie do domu.
Stowarzyszenie prowadzi rekrutację drogą elektroniczną, kontakt: uhuruculture@outlook.com .

Projekt realizowany jest w ramach VI edycji konkursu grantowego dzięki dofinansowaniu PKN ORLEN S.A., Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz Levi Strauss Foundation.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

16 − siedem =

Post comment