Oratorium im. Św. Dominika Savio jako pierwsze z organizacji nagrodzonych w IV edycji rozliczyło się z przyznanego grantu! Ksiądz Darek Machniak, koordynator projektu mówi – Wszystko udało się pomyślnie zrealizować, a dzieci przychodzą do nas do tej pory. Na projekt „ORO – wakacje w mieście” organizacja otrzymała nieco ponad 14 tys. zł.

W tym roku o udanych wakacjach w mieście na pewno może mówić 90 dzieci, które codziennie przez cały sierpień przychodziły do Oratorium. Wolontariusze zorganizowali im niezłe atrakcje! Było m.in. kino, rejs statkiem, zwiedzanie ZOO i miasta. A na miejscu, przy świetlicy, stanął ogromny dmuchany basen! W upalne letnie dni zabawy w wodzie było co niemiara. Ale to nie wszystko. Dzieciakom zorganizowano także pokazy iluzjonisty i breakdance oraz ognisko. Projekt zakończył się pożegnaniem lata w ostatni weekend sierpnia.

Realizatorzy projektu mówią otwarcie – Udowodniliśmy ludziom, którzy zetknęli się z naszymi podopiecznymi, że niewłaściwe zachowania dzieci i młodzieży mają miejsce, gdy nie mają co zrobić z wolnym czasem. Pokazaliśmy, że warto poświęcać czas dzieciom, także tym ze środowisk wykluczonych społecznie, gdyż skutkuje to zmianą w ich zachowaniu i zmianą w postrzeganiu świata.

Ksiądz Darek Machniak znów ma pełno pomysłów. Obmyśla zorganizowanie dzieciom ferii zimowych, w planach są już także kolejne wakacje. Potrzebuje tylko sponsorów, bo doświadczenie w tego typu pracy ma już solidne. Poza tym jego działania cieszą się ogromną aprobatą wśród mieszkańców Płocka, którzy nie skąpią mu pochwał na lokalnych forach.

W IV edycji konkursu grantowego Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” wsparła kwotą 229 343 zł realizację 22 projektów. Na budżet konkursu złożyły się darowizny Fundatorów – PKN ORLEN S.A., Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz darowizna Złotego Darczyńcy Fundacji Levi Strauss Foundation.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

szesnaście + 10 =

Post comment