Projekt Grać każdy może w ramach Festiwalu Rockowe Ogródki realizuje Stowarzyszenie Muzyczne Rockowe Ogródki w Płocku. Po raz kolejny organizację warsztatów wsparła Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka”. W trzeciej edycji konkursu grantowego przekazaliśmy Stowarzyszeniu 10 000 zł. z przeznaczeniem na opłacenie honorariów muzyków, którzy poprowadzą zajęcia.

W tym roku, po raz piąty już, chętni mogą skorzystać z Warsztatów Muzycznych, po raz trzeci z Warsztatów Realizacji Dźwięku. Na te drugie wolnych miejsc nie mamy już od ponad miesiąca – mówi Michał Kublik prezes Stowarzyszenia. Cały czas są natomiast wolne miejsca na warsztatach muzycznych. Poprowadzą je Grzegorz Grzyb ( perkusista jazzowy), Filip Sojka ( gitara basowa), Roman Puchalski ( gitara akustyczna), Krzysztof Misiak ( gitara elektryczna) , Artur Dutkiewicz ( kompozytor, aranżer i pianista) . Warsztaty Muzyczne ruszają 6 lipca, czyli w najbliższy poniedziałek i potrwają do piątku ( 10.07.). Uczestnicy spotykają się o godzinie 9.30 przed budynkiem PWSZ w Płocku, która jest partnerem projektu. Dobra wiadomość dla wszystkich chętnych : jest możliwość wpisania się na listę uczestników nawet pierwszego dnia. Wystarczy przyjść – przekonuje Michał Kublik. W tym roku nowością będzie nauka gry na gitarze od podstaw. W sumie w zajęciach uczestniczyć może ponad 100 osób. W ciągu dnia, do godziny 16.00 odbywać się będą zajęcia teoretyczne i praktyczne z nauki gry na instrumencie, wieczorami w Klubie Rock 69 zaplanowano wspólne muzykowanie. Warsztaty zakończy występ uczestników i wykładowców, rozdanie dyplomów i nagród dla najbardziej uzdolnionych. Na jam session oraz koncert wykładowców z uczniami na zakończenie Warsztatów Muzycznych wstęp jest wolny.

Warsztaty Realizacji Dźwięku rozpoczną się 13 lipca i potrwają do 17-go. Poprowadzą je Przemek Waszkiewicz i Andrzej Karp. Z uwagi na ich charakter – pracę w studiu nagraniowym , odbędą się w małych grupach, weźmie w nich udział 17 osób. Uczestnicy nauczą się podstaw realizacji dźwięku, przygotowania sprzętu do realizacji, obsługi programów komputerowych, zaplanowano też wspólne nagrania oraz naukę miksowania. W tym roku uczestnicy warsztatów poznają proces produkcyjny od podszewki – mówi Kublik. Jednemu z płockich zespołów zaplanowaliśmy dwudniową sesję nagraniową, którą uczestnicy warsztatów mają uwieńczyć wydaniem singla. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w salach PWSZ oraz firmy MKM.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach wszystkie znajdą na stronie Stowarzyszenia WWW.rockoweogrodki.com.pl

Fundacja Fundusz Grantowy dla Płocka” w III edycji konkursu grantowego na realizację projektu „GRAĆ KAŻDY MOŻE – warsztaty muzyczne i realizacji dźwięku dla młodzieży” przyznała Stowarzyszeniu Muzyczne Rockowe Ogródki grant w wysokości 10 000 zł. Pieniądze zostały przekazane na opłacenie honorarium muzyków, którzy poprowadzą zajęcia.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

dwadzieścia − 2 =

Post comment