Uczniowski Klub Sportowy Grupo Magia w najbliższy weekend zaprasza na warsztaty brazylijskiej sztuki walki capoeira. Zajęcia potrwają trzy dni i będą otwarte dla wszystkich chętnych. Wszystko z okazji dziesięciolecia istnienia klubu w Płocku.

Zaczynamy w piątek, 5 lipca o godz. 17.00 w hali sportowej Miejskiego Zespołu Obiektów Sportowych na Placu Dąbrowskiego- mówi Jerzy Obrebski, członek zarządu klubu. Do Płocka specjalnie z tej okazji przyjadą profesorowie capoeira z Brazylii. Będzie można zobaczyć, jak wyglądają profesjonalne treningi, ale też samemu wziąć udział w warsztatach. W sobotę zajęcia potrwają od godz. 10.00 do 19.00. To będzie także dzień egzaminów trenujących capoeira na wyższe stopnie Cordao. Najbardziej wodowiska będzie jednak niedziela. Jeśli tylko pozwoli nam pogoda, planujemy przenieść się z pokazem treningu na Sobótkę i molo- dodaje Obrębski. Niedzielne zajęcia zaplanowano w godz. 15.00 – 19.00.

Warsztaty są częścią projektu „Capoeira dla wszystkich”, jaki w ramach VI edycji konkursu grantowego finansuje Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” z darowizn PKN ORLEN S.A., Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz grantu pozyskanego z Levi Strauss Foundation. Uczniowski Klub Sportowy w partnerstwie z Fundacją Ekonomii Społecznej „Przystań” zaplanował zajęcia sportowe capoeira dla 50 płocczan, w tym dla 20 z orzeczeniem o niepełnosprawności. Dodatkowo, odbywają się zajęcia nauki śpiewu w języku portugalskim oraz gry na instrumentach muzycznych (berimabau, atabaque, pandeiro) wykorzystywanych podczas treningów capoeira. Klub zaplanował również otwarte warsztaty z psychologiem kształtujące właściwe zachowania wobec osób niepełnosprawnych. Każdy uczestnik projektu z orzeczeniem o niepełnosprawności jest także objęty indywidualną opieką psychologa. Jest to dodatkowe wsparcie mające na celu podniesienie ich poczucia wartości, a także zwiększenie samodyscypliny.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

13 − 11 =

Post comment