Gotowa jest już MUZYCZNA OPOWIEŚĆ O PŁOCKU dla dzieci! Płyta z prezentacją multimedialną przybliżająca uczniom płockich szkół podstawowych historię miasta, w którym żyją, jest owocem projektu realizowanego w ramach V edycji konkursu grantowego przez Stowarzyszenie Edukacji Kulturalno- Artystycznej SEKAN. Dzięki darowiznom Fundatorów: PKN ORLEN S.A., Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz Darczyńcy V edycji Levi Strauss Foundation, ponad 200 egzemplarzy płyty umożliwiającej przeprowadzenie interaktywnej lekcji uczącej dzieci patriotyzmu lokalnego i miłości do Płocka już wkrótce trafi do wszystkich płockich szkół.

Co jest na płycie, którą ogląda się jak film o Płocku, nie chcemy zdradzać- mówi Maria Marciniak, koordynator projektu i autor scenariusza. Mogę powiedzieć tylko tyle, iż prezentowaliśmy ją już zaprzyjaźnionym dzieciom i spotkała się z dużym zaciekawieniem pierwszych widzów. Na pewno nie powstałaby bez pomocy wielu życzliwych osób z Płocka i udziału wolontariuszy- dodaje Marciniak. Na płycie uczniowie obejrzą filmy o Płocku, posłuchają piosenek specjalnie na tę okazję skomponowanych i napisanych, których później będą mogły się też nauczyć.

Zapraszamy więc na finał projektu i prezentację lekcji o Płocku, która odbędzie się 24 października w Sali Barokowej Opactwa Pobenedyktyńskiego Muzeum Diecezjalnego w Płocku. Prezentacja rozpocznie się o godz. 11.00. Na spotkanie organizatorzy zaprosili także uczestników płockich warsztatów terapii zajęciowej.

Na realizację projektu MUZYCZNA OPOWIEŚĆ O PŁOCKU dla dzieci Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” przekazała Stowarzyszeniu Edukacji Kulturalno-Artystycznej SEKAN 23 150 zł. Granty przyznane w V edycji konkursu pochodzą z darowizn Fundatorów: PKN ORLEN S.A., Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz Darczyńcy V edycji Levi Strauss Foundation.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

jeden × 5 =

Post comment