Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” po raz kolejny wsparła finansowo Stowarzyszenie SCLEROSIS MULTIPLEX, które pod swoją opieką ma płocczan chorych na stwardnienie rozsiane. W III edycji konkursu grantowego na zapewnienie podopiecznym Stowarzyszenia rehabilitacji indywidualnej Fundacja przyznała grant w wysokości 13 650 zł. Stowarzyszenie rozliczyło się właśnie z pierwszej transzy – 6 000 zł., i za te pieniądze udało się zorganizować ponad dwieście godzin indywidualnych ćwiczeń w domach chorych.

Rehabilitacją indywidualną objęte są te osoby, które ze względu na stan zdrowia nie mogą dotrzeć na spotkania grupowe. Rehabilitacja pozwala na spowolnienie spastyczności mięśni – mówi Teresa Zonenberg prezes Stowarzyszenia. Podczas godzinnych ćwiczeń, rehabilitant rozmawia z chorym o jego problemach, udziela cennych wskazówek tak jemu, jak i jego rodzinie. Rehabilitacja odbywa się średnio dwa razy w tygodniu, wszystko zależy od potrzeb i stanu zdrowia podopiecznych. W sumie rehabilitacją indywidualną Stowarzyszenie objęło ponad 30. chorych mieszkańców Płocka.
Podopieczni Stowarzyszenia mogą również liczyć na spotkania integracyjne. W tym roku jedno już mamy za sobą – mówi Janina Kurczewska skarbnik Stowarzyszenia. W miniony weekend spotkaliśmy się w Zielonej Szkole w Sendeniu i chociaż deszcz nas zmoczył, to było warto – dodaje . Dla niektórych osób, które z uwagi na stan zdrowia poruszają się np. już tylko na wózkach inwalidzkich, to jedyna okazja do tego, by wyjechać poza miasto, spotkać się , podzielić doświadczeniami, czy tylko porozmawiać i odpocząć na łonie natury. Kolejne spotkanie Stowarzyszenie planuje na koniec sierpnia.

W III edycji konkursu grantowego Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” przyznała Stowarzyszeniu SCLEROSIS MULTIPLEX kwotą 13 650 zł. na projekt Rehabilitacja indywidualna i integracja osób chorych na SM .

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

pięć + szesnaście =

Post comment