Znamy już zwycięzców I edycji konkursu „Bajka Płock”. Kto wygrał? Czarownica Konewka, która więziła biedne elfy, ale dała też początek Płockowi, Kachna zwana Plocinką, która uratowała podgrodzie od głodu i od której przezwiska nasze miasto nazywamy Płockiem, smok Baltazar i czarnoksiężnik Marakor, którzy do dziś czuwają nad miastem, ale też i małżeństwo krasnoludów- Tuma i Płotek, którzy bić się będą z Plocinką o prymat w nazewnictwie Płocka.

W sumie więc, na wycieczkę, która jest nagrodą dla całej placówki biorącej udział w konkursie, zaprosimy dzieci uczęszczające do Świetlicy Miejskiej Nr 10 „Przytulisko” ( I m-ce), Świetlicy Miejskiej Nr 2 ( II m-ce), Świetlic Środowiskowych „Iskierka” i „Chatka Puchatka”. Wyróżnienie i nagrodę w postaci zaproszeń do parku linowego wręczyliśmy Ośrodkowi Wsparcia Dzieci, Młodzieży i Dorosłych „Promyczek”, a pozostałym pięciu placówkom, które odpowiedziały na nasz konkurs, w podziękowaniu za zaangażowanie, trud i kreatywność, oprócz pamiątkowych dyplomów wręczyliśmy zestawy ( bezpieczne, z atestami unijnymi) do robienia bransoletek. Wszystkie nagrody w konkursie ufundował PKN ORLEN i Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o.

Konkurs „Bajka Płock” ogłosiliśmy po raz pierwszy. Jego celem była wewnętrzna integracja podopiecznych klubów profilaktycznych i świetlic działających na terenie Płocka, a także pobudzenie dzieciaków do kreatywności i poznawania uroków i historii miejsca, w którym żyją. Prace powstawały w okresie wakacji, gdy dzieci miały więcej czasu wolnego od nauki szkolnej i odrabiania lekcji. W sumie, wpłynęło do nas 10 opowieści. Wszystkie zostały poddane ocenie. Jury złożone z przedstawicieli Rady Fundacji, Rady Programowej i zarządu, oceniało tak fabułę, jak i oprawę plastyczną prac. Pod uwagę braliśmy także to, czy podczas ich powstawania dzieci poznawały nasze miasto, czy w ich tworzenie świetlica angażowała rodziców swoich podopiecznych. Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy i gratulujemy pomysłowości!
Lista placówek biorących udział w konkursie

Sponsorem konkursu „Bajka Płock” jest
PKN ORLEN S.A. i Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o.

„Przytulisko” podczas tworzenia zwycięskiej pracy

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

20 + jeden =

Post comment