To konkurs adresowany do dzieci i młodzieży uczęszczających do płockich placówek wsparcia dziennego ( świetlice środowiskowe, kluby profilaktyczne).

Główny cel konkursu to:

a) Wewnętrzna integracja podopiecznych placówek
b) Motywacja do działań
c) Pobudzenie kreatywności

I edycję konkursu przeprowadziliśmy w 2014 r.

Konkurs „Bajka Płock 2015” laureaci
 

Zgodnie z zapowiedzią Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” w dniu 26.10.2015 r. uhonorowała zwycięzców II edycji konkursu „Bajka Płock 2015”.

W Galerii Dzieci i Młodzieży Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki ogłoszone zostały wyniki konkursu:

 

  • I miejsce – Świetlica Środowiskowa „Dom Marzeń” w Górach
  • II miejsce – Ośrodek Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży „Promyczek” w Borowiczkach
  • III miejsce – Świetlica Miejska nr 2 z ul. Krakówka
  • IV miejsce – Klub Profilaktyki Środowiskowej „Latający Kufer” z ul. Św. Wojciecha
  • V miejsce – Świetlica Miejska „Pszczółki”  z ul. Bartniczej
  • i dwa miejsca VI (ex aequo) – Świetlica Środowiskowa nr 5 „Iskierka” i Świetlica Środowiskowa nr 8 „Promyk”


Laureaci pierwszych trzech miejsc w nagrodę wyjadą na wycieczkę do fabryki bombek, gdzie oprócz obserwacji produkcji ozdób choinkowych wezmą udział w warsztatach artystycznych. W nagrodę za zajęcie czwartego miejsca autorzy prac otrzymali wejściówki na seans filmowy do kina, a pozostali uczestnicy konkursu kreatywne zestawy do origami.Konkurs „Bajka Płock” został ogłoszony w tym roku już po raz drugi. Jego celem była wewnętrzna integracja podopiecznych klubów profilaktycznych i świetlic środowiskowych, działających na terenie Płocka, a także pobudzenie dzieciaków do kreatywności i poznawania uroków i historii miejsca, w którym żyją.  Założeniem było, iż fabuła tegorocznej bajki będzie się toczyć w naszym mieście, w okresie powojennym (po 1945r.).

Prace powstawały w okresie wakacji, gdy dzieci miały więcej czasu wolnego od nauki szkolnej i odrabiania lekcji. W tym roku na konkurs wpłynęło 7 bogato ilustrowanych bajek. Wszystkie zostały poddane ocenie. Jury złożone z przedstawicieli Rady Programowej i Zarządu Fundacji, oceniało tak fabułę, jak i oprawę plastyczną prac. Pod uwagę braliśmy także to, czy podczas ich powstawania dzieci poznawały nasze miasto, czy w ich tworzenie świetlica angażowała rodziców swoich podopiecznych.

Fundatorami nagród w konkursie „Bajka Płock” są: PKN ORLEN S.A. i Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o.

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE 2015

 

Szanowni Państwo,

Wzorem zeszłego roku Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” organizuje dla placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży mających siedzibę w Płocku konkurs pn. „Bajka Płock 2015”.

Celem konkursu jest wewnętrzna integracja wychowanków Państwa placówki, wzmocnienie ich motywacji ukierunkowanej na osiągnięcie efektu końcowego, a także pobudzenie kreatywności. W tej edycji konkursu tematyka dotyczy Płocka i jego historii, a główne zadanie konkursowe
to stworzenie własnej opowieści o Płocku, której fabuła musi być umiejscowiona w mieście w okresie powojennym (od 1945 r.).

W imieniu Fundacji zapraszam Państwa

Print Friendly, PDF & Email