Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” zainaugurowała dwie edycje konkursów grantowych. Po raz siódmy już zapraszamy do aplikowania po granty do 25 tys. zł płockie organizacje pozarządowe i po raz pierwszy otwieramy konkurs dla osób indywidualnych i grup nieformalnych. Termin składania wniosków w obu konkursach mija 8 stycznia 2015 r. Konkurs będzie sfinansowany z darowizn PKN ORLEN, BOP i Levi Strauss Foundation.

Uroczyste ogłoszenie obu konkursów odbyło się w piątek, 14 listopada. Podczas spotkania Fundatorzy Fundacji, których reprezentowali: Andrzej Nowakowski, Prezydent Miasta Płocka, Zbigniew Burżacki ze strony PKN ORLEN S.A. oraz Jacek Choroszewski – Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o., podkreślali, jak wiele dobrych i ciekawych projektów udaje się zrealizować beneficjentom naszych konkursów. Wyjątkowość tej inicjatywy podkreślał również Józef Mirosław Nowak, Dyrektor płockiej Fabryki Levi’s, reprezentujący podczas spotkania Levi Strauss Foundation. Przypomnijmy, iż tylko w ostatniej, VI edycji konkursu grantowego na realizację 25 projektów Fundacja przekazała ponad 420 tys. zł.

Teraz czekamy na kolejne, ciekawe projekty konkursowe, tak autorstwa płockich organizacji pozarządowych, jak i po raz pierwszy w historii Fundacji, płocczan nie zrzeszonych w NGO. Aplikować o grant mogą indywidualne osoby, ale i grupy nieformalne. W przypadku osób niepełnoletnich, opiekę nad grupą musi sprawować osoba dorosła, posiadająca kwalifikacje pedagogiczne. W obu przypadkach aplikujący o grant musi zabezpieczyć wkład własny w wysokości: 20% wartości projektu organizacja pozarządowa, 10 % grupa nieformalna/ osoba indywidualna. Terminy składania aplikacji i realizacji projektów są identyczne, na wnioski czekamy do 8 stycznia 2014 r. Różnicujemy natomiast kwoty grantów. W VII edycji oferujemy 25 tys. zł, w I edycji konkursu dla osób indywidualnych i grup nieformalnych można wnioskować o dofinansowanie od 500 do 3000 zł. Wszelkie formularze dotyczące poszczególnych edycji dostępne są na naszej stronie internetowej, ale zapraszamy też do kontaktu indywidualnego lub telefonicznego. Biuro Fundacji mieści się w Centrum ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi przy Misjonarskiej 22, pok. 32, tel. 24 367 44 44. Zapraszamy do konsultacji i aplikowania o grant!

Formularze – VII edycja konkursu grantowego
Formularze – I edycja konkursu dla osób indywidualnych i grup nieformalnych

galeria zdjęć ze spotkania

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

11 − 2 =

Post comment