Dzięki pieniądzom Fundacji Stowarzyszenie SCLEROSIS MULTIPLEX zorganizowało już ponad 500 godzin indywidualnych rehabilitacji dla osób chorych na SM.

Stowarzyszenie SCLEROSIS MULTIPLEX w II edycji konkursu grantowego Fundacji „ Fundusz Grantowy dla Płocka” otrzymało grant w wysokości 20 tysięcy złotych. Właśnie rozliczyło się z pierwszej transzy przyznanych środków.

Za 10 tys. złotych udało nam się zorganizować ponad 500 godzin indywidualnych rehabilitacji dla trzydzieściorga naszych podopiecznych – mówi skarbnik Stowarzyszenia Janina Kurczewska. Najmłodsi mają około 30 lat. Zajęcia odbywają się w domach chorych, rehabilitanci do każdego dojeżdżają. Co by było, gdyby nie było pieniędzy z Fundacji? Pewnie nie byłoby zajęć- dodaje Kurczewska. Coraz trudniej bowiem o sponsorów. Wprawdzie Stowarzyszenie organizuje raz w tygodniu zajęcia grupowe , ale chorzy na stwardnienie rozsiane bardzo często nie są w stanie na nie dojechać. Co by było, gdyby było więcej pieniędzy? Nie mielibyśmy problemów z ich wydaniem- uśmiecha się skarbnik Stowarzyszenia. Na zajęcia indywidualne czeka bowiem jeszcze ponad 30 osób.

W ramach grantu przyznanego przez Fundację „ Fundusz Grantowy dla Płocka” Stowarzyszenie SCLEROSIS MULTIPLEX w wakacje zorganizuje także piknik dla swoich podopiecznych i wolontariuszy. Dla niektórych będzie to jedyna okazja w roku do tego, by wyjść z domu i spotkać się z innymi ludźmi- mówi Janina Kurczewska. W ubiegłym roku impreza odbyła się w Cierszewie. Gdzie będzie w tym? Jeszcze nie wiadomo.

W sumie Stowarzyszenie SCLEROSIS MULTIPLEX opiekuje się w Płocku ponad stu chorymi. To mało- dodają członkowie Stowarzyszenia. Chorych na stwardnienie rozsiane jest dużo więcej. Czasem nie chcą spotykać się z innymi chorymi, czasem nie wiedzą, że jest w mieście organizacja, która im pomaga. Media na pewno pomogłyby nam do nich dotrzeć- mówi Kurczewska.

Na realizację projektu „ Rehabilitacja indywidualna i integracja osób chorych na SM” Fundacja „ Fundusz Grantowy dla Płocka” przyznała Stowarzyszeniu SCLEROSIS MULTIPLEX 20 tysięcy złotych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

osiem − trzy =

Post comment