Jubileuszowe V Otwarte Mistrzostwa Płocka LZS w lekkiej atletyce rozegrane zostały na stadionie Miejskim w Płocku. Mistrzostwa zgromadziły rekordową ilość uczestników – 479.

Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: młodzicy oraz juniorzy. O medale i rekordy życiowe walczyła młodzież z Płocka, Warszawy, Otwocka, Błonia, Radzanowa , Sierpca, Proboszczewic, Słupna, Małej Wsi. W zawodach startowali medaliści i finaliści Mistrzostw Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików.

Poziom zawodów stał na bardzo wysokim poziomie, a najwartościowszy wynik uzyskała juniorka Monika Pełka/ ZSCE Płock/, która w pchnięciu kulą – 4kg uzyskała 14,65m. Jest to jej nowy rekord życiowy. Szkoda, że nie uzyskany na Mistrzostwach Polski w lipcu, bo dałby jej brązowy medal( przypominamy, że Monika była 7 na Mistrzostwach Polski).

W klasyfikacji medalowej szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Zespół Szkół Centrum Edukacji w Płocku zdobywając 6 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe medale. Trenerami, którzy tak dobrze przygotowali młodzież byli Mirosław Nisztor oraz Marek Kosiński.

Natomiast w klasyfikacji szkół gimnazjalnych bezkonkurencyjne było Gimnazjum Nr 1 z Płocka zdobywając 9 złotych, 8 srebrnych 5 brązowych medali. Trenerzy, którzy przygotowali młodzież to Piotr Mieszkowski i Jarosław Dobrzeniak.

Głównym organizatorem był Miejsko-Ludowy Klub Lekkoatletyczny Płock, a współorganizatorami; Urząd Miasta Płocka, MZOS Płock, Płocki Szkolny Związek Sportowy, MZ LZS Warszawa oraz MUKS Płock.
Zawodników dekorował medalami i pucharami Prezes MLKL Płock Pan Andrzej Jurewicz, Sekretarz MLKL Płock Pan Mirosław Nisztor oraz Prezes ZNP w Płocku Pan Stanisław Nisztor.

lista wyników

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 × dwa =

Post comment