Projekt realizowany przez Fundację w ramach V edycji konkursu grantowego okazał się jednym z dwóch najlepszych na Mazowszu i będzie reprezentował województwo w eliminacjach krajowych Konkursu na Europejską Nagrodę Prewencji Kryminalnej ECPA!

Fundacja Odnowy Zabytków Płocka Imienia Bolesława Krzywoustego w partnerstwie z Komendą Miejską Policji w Płocku, dzięki dofinansowaniu Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka” realizuje projekt „Nuta historii, powiew twórczej teraźniejszości przepisem młodzieży dla Płocka Przyszłości”. Fundacja najpierw przeszkoliła płockich nauczycieli i podczas warsztatów nauczyła jak ciekawie mówić o płockiej historii i zabytkach, a także, jakie konsekwencje karne grożą za ich dewastację. Później zorganizowała dla młodzieży konkurs na najlepsze projekty graffiti łączące historię miasta ze współczesnością. Zwycięskie prace możemy już oglądać na płockich ulicach, m.in. na ścianie Spółdzielczego Domu Kultury, na południowej stronie garażu przy Rutskich 7, przy Batalionów Chłopskich 7, na Rembielińskiego 15 i w klubie muzycznym Czarny Kot. Obecnie realizuje ostatni etap projektu- konkurs fotograficzny dla uczniów szkół gimnazjalnych i średnich pod hasłem „Sztuka współczesna kontra wandalizm”.

Projekt realizowany w ramach wsparcia Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka” został zgłoszony przez partnera- Komendę Miejską Policji do eliminacji wojewódzkich międzynarodowego konkursu na Europejską Nagrodę Prewencji Kryminalnej ECPA, który organizuje Europejska Sieć Zapobiegania Przestępczości EUCPN. Okazał się jednym z dwóch najlepszych na Mazowszu i w tym miesiącu Wojewoda Mazowiecki zaprezentuje go podczas eliminacji krajowych w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Finał konkursu zaplanowano w grudniu, odbędzie się, z racji przewodnictwa w Radzie Europy, na Cyprze. Zwycięzca otrzyma 20 000 Euro.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Fundacja Odnowy Zabytków Płocka na realizację projektu „Nuta historii, powiew twórczej teraźniejszości przepisem młodzieży dla Płocka Przyszłości” w ramach V edycji konkursu grantowego otrzymała 4 100 zł. Fundusze na organizację V edycji konkursu grantowego przekazali PKN ORLEN S.A., Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz Levi Strauss Foundation.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

13 − 8 =

Post comment